INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  BARCELONA - PSG 6-1

Unai Emery nervos după cataclismul cu Barcelona, 1-6! Dă în arbitru și își critică elevii: "Acolo s-a pierdut totul"

Articol de GSP - Publicat joi, 09 martie 2017 00:43

Unai Emery critică deciziile arbitrului neamț Deniz Aytekin și crede că în prima repriză echipa sa a făcut foarte multe greșeli, altfel nu s-ar fi ajuns să piardă cu 1-6.

"Dacă stăm să analizăm, este adevărat că am ratat o oportunitate uriașă. Prima repriză a fost greșeala noastră, nu am reușit să presăm deloc și să jucăm prea mult cu mingea.

Ne-am apărat foarte jos și au avut destule ocazii de a marca. Am făcut greșeli mari la golurile din prima repriză. În a doua repriză în schimb am fost calmi și am stat mai bine în teren.

Chiar am îmbunătățit jocul și am avut șansa de a înscrie pentru 3-2. Dar și deciziile arbitrilor au fost împotriva noastră și ne-am pierdut cumpătul.

Barcelona e capabilă de a întoarce rezultate. Pentru ea a fost un meci de totul sau nimic", a zis Unai Emery după meci.

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”