INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  STUTTGART - URZICENI, MIERCURI, 21:45, TVR 1

Unirea are cele mai puţine cornere din Ligă, dar mai multe goluri ca Stuttgart

bilasco_marius onofras

Articol de GSP - Publicat miercuri, 09 decembrie 2009 00:00

Echipa lui Dan Petrescu a obţinut cele mai puţine cornere din Liga Campionilor. Doar 13 lovituri de la colţul terenului a avut Urziceniul, dar a reuşit să înscrie şapte goluri pînă acum (mai mult cu o reuşită ca Stuttgart care a avut 25 de cornere ;) ).

Nemţii au avut 47 de şuturi pe lîngă poartă (Unirea are 25) şi 32 care au nimerit ţinta (18 are Urziceniul).

Cele mai multe goluri din Liga Campionilor se dau între minutele 76 şi 90 (49 de reuşite din 218). Cînd crezi că se va înscrie diseară?

Duminică, 5 finale pentru salvare! Dinamo și FCU Craiova sunt la mila rezultatelor » Toate CALCULELE în dreptul fiecărei echipe

„Vă spun în premieră, la Dinamo a fost o tentativă de puci în vestiar!” » Omul care l-a adus pe Kopic a dat tot din casă