Comentarii (153)
10155219437671740
Mihaescu Vlad  •  19 Aprilie 2017, 00:24

Mizerie de articol, parca au vazut alt meci. Mizerie de arbitru, se pare ca trebuia sa castigi Real.

luciann
luciann  •  19 Aprilie 2017, 00:23
Postat de dinamo_fan pe 19 Aprilie 2017, 00:18

adica merita galben in alte 2-3 situatii dar daca a luat acolo unde atinge si mingea e greseala mare de arbitru impotriva lui bayern ??? asa gandeste greierasul tau ?

Cand merita mah al doilea galben? A avut numai "tatonari", nici vorba de al doilea galben in alta faza! In schimb merita eliminat Casemiro inaintea lui! Acolo n-a vazut...

mircea1957
mircea1957  •  19 Aprilie 2017, 00:23

Asta a fost furt calificat! Si pe fata, adica furt la drumul mare ca banditii. Ce cauta brigada asta de arbitrii in CL? Pe astia nu i-as lasa sa abitreze nici in liga 2. La Casemiro s-a intors cu spatele cand trebuia sa-i dea galben si rosu implicit. baiern ataca in valuri si ameninta inscrierea celui de-al treilea gol ceea ce ar fi insemnat eliminarea Realului. Si atunci a inventat arbitrul un fault imaginar si eliminare! Iar la golul din ofside mare a lui Ronaldo, numeni din brigada nu a vazut nimic!

viggen
viggen  •  19 Aprilie 2017, 00:23

Ciudat arbitraj, nu cred ca arbitrul a vrut sa traga cu Real mai degraba a scapat meciul din mana. Vidal trebuia sa primeasca 2 galbene mai devreme dar eliminarea a fost eronata. Casemiro a fost si el pasibil de 2 galbene. Penalty-ul a fost acordat pe drept, Robben a fost calcat pe picior si a amplificat caderea. Golul de 2-2 a fost dat din ofside. Golul de 3-2 este ofside reactivat. Mai jos regulamentul FIFA referitor la pozitia de ofside: Offside position It is not an offence in itself to be in an offside position. A player is in an offside position if: • he is nearer to his opponents’ goal line than both the ball and the second-last opponent A player is not in an offside position if: • he is in his own half of the field of play or • he is level with the second-last opponent or • he is level with the last two opponents https://www.fifa.com/mm/Document/FootballDevelopment/Refereeing/02/36/01/11/LawsofthegamewebEN_Neutral.pdf My 2 cents

starcraft
starcraft  •  19 Aprilie 2017, 00:21
Postat de dinamo_fan pe 19 Aprilie 2017, 00:16

un gol din 4 maestre..golul 3, golul 4 sunt tot goluri de calificare. Vidal a avut 4-5 interventii la care putea lua galben pana la acea interventie...strigau aia inca din prima repriza sa-l schimbe. La Robben un penalty usor acordat la o exagerare. Ala nu e fault, il jeneaza maxim dar nu sa cada din asa ceva.

*** e dinamo.fan asta :))))))) ce conteaza cate goluri au dat real bah ?? bayern 40 min fara atacant si om in minus. sau pro bayern 50 minute fara casemiro, iesea cr7 si nu facea hattrick. mergi de te culca ca esti pe langa subiect

baddog2
baddog2  •  19 Aprilie 2017, 00:22

TE pricepi si tu la fotbal nu gluma.Uitate sa vezi ca, Casemiro nu atinge minge insa il atinge pe Robben.E adevarat olandezul amplifica caderea insa e 11 m clar.Sunt deacord cu tine ca Vidal putea vedea un al doilșea galben ceva mai devreme dar daca nu i-a fost acordat cand trebuia nu te poti sa il elimini dupa un fault inexistent.Ce sa mai zicem de Casemiro care a facut 2-3 faulturi la limita cartonasului plus o simulare clara si nu a vazut al doilea galben.Dupa in prelungiri Ronaldo marcheaza golul de 2-2 dintr-un offside de 1m!

vbga
vbga  •  19 Aprilie 2017, 00:22

Ángel María Villar Llona ; Current UEFA roles UEFA Executive Committee (vice-president: FIFA and confederations relations) FIFA Council (vice-president) Legal Committee (chairman) REFEREES COMMITTEE(CHAIRMAN)

luciann
luciann  •  19 Aprilie 2017, 00:21
Postat de drdr3 pe 19 Aprilie 2017, 00:17

Jucatorul care primeste pasa trebuie sa fie in spatele mingii. Ronaldo era in fata ei. Offisde clar si la golul 3

Am pus stop-cadru! Si acolo a fost offside, Ronaldo e inaintea mingii, ai dreptate!

vyyllyy
vyyllyy  •  19 Aprilie 2017, 00:21
Postat de submarina pe 19 Aprilie 2017, 00:19

Se poate de spus ca Vidal a fost ghinionistul principal al dublei manse. Rosu a luat pe nedrept actiunea s-a petrecut chiar in fata arbitrului asistent. Cand a fost eliminat Bayern mrgea spre golul 3. Real a invins numai datorita arbitrilor.