Comentarii (153)
neutrupebune
neutrupebune  •  20 Aprilie 2017, 18:25
Postat de mandela pe 19 Aprilie 2017, 14:04

O sa iti ignor limbajul, pentru ca te banuiesc ca *** In rest, daca vrei sa vorbim de Vidal, cauta inregustrarea meciului, du-te la minutul 47, vezi ce cartonas "portocaliu" trebuia sa se acorde acolo si mai vorbim. La ora la care a fost eliminat, Vidal trebuia sa iasa din dusuri la vestiare, nu sa se mai plimbe pe teren.

Si Barcelona si Bayern au avut un singur sut pe spatiul portii in retur. Forbalul este cinstit: ambele echipe au fost eliminate. Echipele care s-au calificat au sutat pe spatiul portii de 4 pana la 10 ori mai mult. Anti-jocul nu are ce cauta in drumul spre finala. Castigi la punte dar pierzi la pod. Q.A.D. ...

mandela
mandela  •  19 Aprilie 2017, 14:05
Postat de bvd_magheru pe 19 Aprilie 2017, 02:25

Bai chinez ambilicat daca e sa judecam asa ca tine casemiro trebuia eliminat inaintea lui !

Scuze...era pt. Tovarasu' magheru

mandela
mandela  •  19 Aprilie 2017, 14:04
Postat de neutrupebune pe 19 Aprilie 2017, 01:50

O fi mare Bayern cu 1 sut pe spatiul portii in 120 de minute (in afara de pe penalty)? Cum sa castigi cu 2 suturi pe spatiul portii in 120 de minute si un autogol?

bvd_magheru
bvd_magheru  •  19 Aprilie 2017, 02:25
Postat de mandela pe 19 Aprilie 2017, 01:19

Cred ca exagerezi. Vidal trebuia eliminat mult mai devreme. A avut cel putin 1 fault mult mai dur decat cel pentru care a fost eliminat. Chiar si asa, la faza celui de-al doile cartonas, ridica piciorul cu intentia clara de a impiedica adversarul. Din punctul meu de vedere raman doua greseli foarte mari in favoarea Realului - Casemiro nu a fost tratat in acelasi mod in care a fost tratat Vidal. Mai mult ca sigur ar fi trebuit eliminat. Apoi, este vorba de offside-ul de la golul 2 al lui Ronaldo, care este evident si pentru un arbitru de liga a doua. In ceea ce priveste golul 3 al lui Ronaldo, este cam tot atat offside cat la golul 2 al Bayernului. Vorbim de o situatie de centimetri, pe care o putem dezbate zile intregi fara sa ajungem la un consens. In concluzie, da, niste greseli clare de arbitraj, care au influentat rezultatul, dar sa nu inventam acum probleme la toate fazele meciului, doar ca sa contabilizam erori.

neutrupebune  •  19 Aprilie 2017, 01:50
Postat de a.c.a.b_st pe 19 Aprilie 2017, 00:28

Madridul suprem ? Băi, ăsta cu titlul, ai văzut meciul ? Modifică naibii, că te *** ***. :))))

theo_s
theo_s  •  19 Aprilie 2017, 01:41

Dragutilor, care mai aveti ceva de comentat / analizat / interpretat: 1/furt masiv in favoarea RM; 2/ la nivelul asta arbitrii nu fura de capul lor, doar la indicatiile celor care ii delega, care, la randul lor primesc ordinul de la sefimea suprema a UEFA. V-a ramas in cap prostia cu #rezist etc. = Romania = coruptie. Cascati bine ochii, tocmai ati vazut marea coruptie de la UEFA in actiune. Cel putin coruptii din Romania se mai jeneaza / ascund. La UEFA se face la vedere, dupa cum, care intelegeti ce vedeti, ati putut si baga de seama.

mandela
mandela  •  19 Aprilie 2017, 01:19
Postat de drdr3 pe 19 Aprilie 2017, 00:44

In concluzie au fost 4 greseli mari pro real ( eliminare vidal, nu l a eliminat pe casemiro, offsideuri la golurile 2 si 3) si o greseala mare pro bayern ( offside la faza autogolului). Un *** de brigada de arbitrii.

putregaiu
putregaiu  •  19 Aprilie 2017, 00:57
Postat de drdr3 pe 19 Aprilie 2017, 00:49

Cand il vezi pe marele "expert" panduru cum da el sfaturi dupa meci cum trebuia sa joace anceloti in 10 oameni, iti vine sa spargi tvul

Pai Ancelotti clar n-a fost inspirat ca nu l-a schimbat pe Vidal la pauza. Vidal a jucat tot meciul marcat de penalty-ul ratat din tur. A jucat prea agresiv si a ratat si imediat dupa primul gol la voleul ala singur cu portarul.

blatistu12
blatistu12  •  19 Aprilie 2017, 00:54

S-a delegat arbitru pentru el clasico. COLTESCU ARBITREAZA:)))))

neutrupebune  •  19 Aprilie 2017, 00:55

Eliminarea lui Vidal este corecta, urmariti cu atentie faza: dupa ce deposedeaza corect, Vidal loveste intentionat cu piciorul stang adversarul, asta dupa ce a atacat mingea si dupa ce adversarul il depaseste. Daca voi stiti alta sanctiune decat cartonas galben pentru lovirea adversarului fara minge ... Piciorul stang al lui Vidal se ridica de la pamant, loveste adversarul si apoi revine pe pamant. Daca era doar inertia miscarii atunci ar fi ramas in aer. Despre penalty-ul asupra lui Robben, ce sa zicem, poate la fotbalul feminin sa se dea ... Uitati-va din nou cu atentie, Casemiro ataca mingea, o atinge si apoi ramane cu piciorul-pivot pe pamant. Dar, in fine, nu se uita nimeni pe statistica meciului? 11-2 pentru Real la suturi pe spatiul portii. 2 suturi pentru Bayern, unul din penalty ... Ce meciuri vad oare unii?