INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  MANCHESTER CITY - LYON 1-3

VIDEO + FOTO Raheem Sterling s-a făcut de râs! Starul lui Manchester City, ratare incredibilă înainte de golul decisiv al lui Lyon

Raheem Sterling, ratare incredibilă în City - Lyon // FOTO: Guliver/GettyImages +33   FOTO
Raheem Sterling, ratare incredibilă în City - Lyon // FOTO: Guliver/GettyImages

Articol de GSP - Publicat sambata, 15 august 2020 23:55 / Actualizat duminica, 16 august 2020 00:39

Lyon a reușit un rezultat incredibil și a învins-o pe Manchester City, 3-1 în sferturile UEFA Champions League, după un joc spectaculos reușit de formația antrenată de Rudi Garcia.

Semifinalele Ligii Campionilor:

• RB Leipzig - PSG: marți, 18 august, ora 22:00, liveTEXT pe GSP.RO și în direct pe Digi Sport 1, TV Telekom Sport 1, Look Sport;
  • Lyon - Bayern: miercuri, 19 august, ora 22:00, liveTEXT pe GSP.RO și în direct pe Digi Sport 1, TV Telekom Sport 1, Look Sport.

În minutul 86 al meciului, City a avut șansa de a face 2-2 și de a trimite meciul în prelungiri, dar Raheem Sterling s-a făcut de râs cu o ratare uriașă. Atacantul englez de 25 de ani a primit o pasă perfectă în careu, de la Gabriel Jesus, dar a ratat incredibil. Sterling a reluat slab, de la 6 metri, și a trimis mingea peste poarta goală.

Raheem Sterling, ratare uriașă // FOTO: Captură TV Telekom Sport

La faza imediat următoare, Lyon a dat lovitura de grație. Dembele a făcut dubla și a stabilit scorul final, trimițând mingea în poartă după o respingere greșită a portarului Ederson.

Gafa lui Ederson // FOTO: Captură TV Telekom Sport

Vezi AICI VIDEO cu cele mai tari faze și desfășurarea meciului Manchester City – Lyon

Bătălia Cotelor - episodul 2 » Cine a avut curajul să parieze asta la Barcelona - Bayern? + Două controverse majore pentru meciurile din Europa League

Citește mai multe știri din Champions League:

A greșit VAR-ul?! Fază controversată în Lyon - Manchester City

Kyle Walker, repriză de coșmar în Manchester City - Lyon! La un pas de autogol + gafă la golul francezilor

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”