INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  FAZA GRUPELOR

VIDEO Şi-au făcut-o cu mîna lor: Badstuber a pus capăt seriei de 1150 de minute fără gol primit pentru Bayern

Holger Badstuber

Articol de GSP - Publicat marti, 18 octombrie 2011 00:00 / Actualizat miercuri, 19 octombrie 2011 00:05

Bayern Munchen venea în deplasarea de la Napoli cu un record greu de egalat de orice echipă din Europa: aveau 1.110 minute fără gol primit, în toate competiţiile. Această serie de senzaţie s-a încheiat însă în această seară!

Vinovat a fost chiar un jucător al lui Bayern Munchen, Badstuber, care a marcat în proprie poartă în minutul 40 al meciului de pe San Paolo.

VIDEO Vezi aici autogolul lui Badstuber!

Aşadar, 1150 de minute fără să fi primit gol pentru Bayern Munchen, timp în care formaţia pregătită de Jupp Heynckes a înscris de nu mai puţin de 33 de ori în toate competiţiile. Ultimul gol primit de nemţi, înaintea meciului din această seară, a fost pe 7 august, la meciul cu Borussia Monchengladbach.

Napoli - Bayern Munchen s-a terminat 1-1. Vezi aici toate rezultatele din Liga Campionilor şi meciurile de mîine seară!