INTERNATIONAL  »  PRELIMINARII CM 2010  »  UCRAINA - ANDORRA 5-0

Ucraina a avut 3 penalty-uri în victoria cu 5-0 în faţa Andorrei

Andrei Shevchenko, Shevchenko, Ucraina

Articol de GSP - Publicat sambata, 05 septembrie 2009 00:00

Senzaţie la meciul dintre Ucraina şi Andorra! Echipa lui Andrei Shevchenko a beneficiat de 3 penalty-uri în victoria cu 5-0.

Yarmolenko a deschis scorul în minutul 19, iar Milevsky l-a majorat în minutul 45. Surpriza a apărut în ultimul sfert de oră cînd Ucraina a beneficiat de trei penalty-uri! Shevchenko l-a transformat pe primul, în timp ce celelalte două, ambele în minutele de prelungire ale partidei, au fost executate de Milevsky şi Seleznyov.

Comentarii (4)
 •  06 Septembrie 2009, 00:46
Postat de pe 05 Septembrie 2009, 22:59

Am urmarit meciul live pe net si au fost toate cat se poate de corect acordate.Rusia a castigat cu 3-0 in fata Lichtenstein cu 2 penaltyuri acordate de Augustus Constantin.Italia a castigat in Georgia cu 2-o ambele autogoluri ale lui Kaladze

e clar k a fost blat... o fi fost gigi q valiza la arbitru sa dea 3 penaltyuri. si acum parca vedem arbitrii din liga I dand exemplu pe acest arbitru ca u narbitru corect si vor avea pretenti ide 3 penaltyuri p meci (ups sper k n ua vazut borcea k asta are idei putine si dupa chair o sa ceara cele 3 penaltyuri la fiecare meci)

•  06 Septembrie 2009, 00:09

EU AM FOST LA MECI SI M-AM IMPRASTIAT DE RAS...A FOST PLATINI IN TRIBUNE SI CRED CA VROIA SA VADA MULTE GOLURI SI NU AVEA CUM...UKRAINA A JUCAT EXECRABIL, ANDORA CEVA MAI RAU, IAR PENALTY-URILE...CEVA CADOURI !!! ORICUM, ATMOSFERA DE PE STADIONUL LUI DINAMO KIEV LA UN MECI CU ANDORA DE APRECIAT...!!!

•  05 Septembrie 2009, 22:59