INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  ARABIA SAUDITĂ

Abha - Al-Hilal 1-2 // Răzvan Lucescu a urcat pe primul loc în Arabia Saudită! Bafetimbi Gomis, din nou letal

Articol de GSP - Publicat vineri, 31 ianuarie 2020 17:12

Al-Hilal, formația antrenată de Răzvan Lucescu, a obținut o nouă victorie în campionatul din Arabia Saudită, 2-1 în deplasarea cu Abha.

Partida a fost rezolvată de Al-Hilal încă din prima repriză. Carillo a deschis scorul în minutul 9, iar experimentatul Bafetimbi Gomis a majorat avantajul patru minute mai târziu, francezul ajungând la 13 reușite stagionale.

Oaspeții au înscris golul de onoare în minutul 88, prin Andriatsima, insuficient însă pentru ca victoria echipei lui Lucescu junior să mai fie pusă în pericol.

După 16 etape, Al-Hilal se află pe primul loc în clasamentul din Arabia Saudită, cu 35 de puncte, unul mai mult decât urmăritoarea Al Nasr Riyadh. Etapa viitoare, Al-Hilal primește vizita lui Al-Raed, locul 6.

• Sursă foto: Twitter Al Hilal Saudi Club

Vezi și:

Ianis Hagi la Glasgow Rangers // VIDEO Steven Gerrard, fan declarat al „Regelui” Hagi: „M-a făcut să sar de pe canapea”

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!