INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  ARABIA SAUDITĂ

REZUMAT VIDEO Meci nebun pentru echipa lui Mirel Rădoi » Partida a fost decisă în prelungiri

Mirel Rădoi/ foto: Imago Images

Articol de - Publicat joi, 02 martie 2023 18:23 / Actualizat joi, 02 martie 2023 19:12

Al Tai, echipa lui Mirel Rădoi, a câștigat dramatic împotriva lui Al Fateh, scor 3-2, în etapa #19 din campionatul Arabiei Saudite.

Al Tai a câștigat în prelungiri, prin golul lui Musona. Echipa lui Rădoi este locul 7 și s-a apropiat la 3 puncte de Al Fateh (locul 6), 25 față de 28. Liderul campionatului este Al Nassr, echipa lui Cristiano Ronaldo.

Marius Șumudică spune stop! Și-a anunțat retragerea: „Gata, fotbalul va fi istorie pentru mine”
RETRAGERE

VIDEO. Al Tai, echipa lui Mirel Rădoi, victorie dramatică în Arabia Saudită

Al Buraikan a deschis scorul rapid pentru Al Fateh, în minutul 7. A marcat cu capul la colțul scurt, după o centrare bună din corner. Echipa lui Mirel a egalat prin Musona, 10 minute mai târziu. Căpitanul lui Al Tai a finalizat cu dreptul, plasat, la colțul lung.

El a contribuit și la golul de 2-1 al echipei lui Rădoi. I-a pasat decisiv lui Mbenza, care a finalizat la colțul lung, din postură de unu la unu cu portarul advers.

Al Fateh nu s-a lăsat și a egalat în repriza a doua. Al Buraikan a făcut „dubla”. A marcat din nou cu capul, de data aceasta la colțul lung, minge pusă plasată aproape de vinclu. Eroii lui Rădoi au fost Mbenza și Musona, marcatorii primelor două goluri ale lui Al Tai. Primul i-a pasat decisiv celui de-al doilea, care a înscris din apropiere, în minutul 90+2.

„Gesturi rușinoase” » Mourinho, acuzat că l-a huiduit pe Alexandru Miloiu în timpul unui meci de juniori din Italia

Scandal uriaș în Portugalia! Benfica, anchetată de Parchet: 12 meciuri suspectate de blat