INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  MLS

VIDEO A oferit un assist senzațional, a fost schimbat la pauză și criticat de antrenor! Seară confuză pentru Alex Mitriță în MLS

Alex Mitriță a oferit un assist în New York City - Chicago Fire 3-1 // foto: Instagram @ nycfc

Articol de GSP - Publicat duminica, 30 august 2020 09:41 / Actualizat duminica, 30 august 2020 09:49

Alex Mitriță (25 de ani) a oferit un assist în partida câștigată de New York City FC cu Chicago Fire, scor 3-1.

Alex Mitriță a avut o seară cu bune și cu rele pentru New York City. Utilizat mijlocaș stânga, Mitriță a contribuit decisiv la primul gol al întâlnirii, oferind o pasă de gol frumoasă, în adâncime, pentru Parks. Faza primului gol începe la minutul 0:47.

Mitriță, înlocuit la pauză

Chiar și așa, a fost înlocuit la pauză de antrenorul Ronny Deila (44 de ani), care l-a și criticat după meci. „Joc cu cea mai bună echipă, nu cu cine câștigă cei mai mulți bani”, a spus acesta, făcând referire la salariul mare al lui Mitriță, unul dintre cei mai bine plătiți fotbaliști ai echipei.

2 pase decisivea strâns Alex Mitriță în 8 meciuri de la revenirea MLS. Nu a marcat niciun gol

Altfel, mijlocașul de bandă nu a fost convocat de selecționerul Mirel Rădoi pentru meciurile României din Liga Națiunilor cu Irlanda de Nord și Austria.

Match preview România - Irlanda de Nord, 4 septembrie 2020:

Mai multe știri despre stranieri:

VIDEO Marius Șumudică, omul-spectacol! Antrenorul și-a uimit fotbaliștii cu mișcările de dans

VIDEO A marcat și a avut o criză de nervi! Claudiu Keșeru, protagonistul unei faze stranii

„Fotbalul se «deteritorializează»! Nu mai există ceva esențial” » Un profesor de antropologie, Christian Bromberger, conferință de excepție despre o „mutație” în fotbalul de azi: „Am plecat de la tifoso, adică boală contagioasă, și am ajuns aici”