INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  CEHIA

Alexandru Băluță a fost căpitan la debutul pentru Slavia Praga și a marcat după doar 6 minute

Alexandru Băluță

Articol de GSP - Publicat duminica, 24 iunie 2018 21:44

Alexandru Băluță (24 de ani) a debutat cu gol în tricoul Slaviei Praga, în victoria cu 9-1 împotriva celor de la Chotebor.

Alexandru Băluță a fost căpitan la primul meci în tricoul cehilor, conform unei vechi tradiții. Doar de 6 minute a avut nevoie olteanul pentru a se face remarcat. Un corner executat de Vladimir Coufal, o altă achiziție din această vară, a ajuns la fostul mijlocaș al celor de la U Craiova, care, atent, a reluat în plasa laterală din preajma porții.

La Slavia a intrat în repriza secundă și Michael Ngadeu, fostul fundaș central al celor de la FC Botoșani.