INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  EMIRATELE ARABE UNITE

VIDEO Alexandru Cicâldău, gol senzațional în Emiratele Arabe Unite » Cum a reacționat comentatorul

Alexandru Cicâldău (25 de ani) a marcat un gol superb în minutul 12 al meciului pe care Al Ittihad Kalba l-a câștigat în fața celor de la Al Thaid, scor 6-2, în „șaisprezecimile de finală ale „Cupei Președintelui” din Emiratele Arabe Unite.

Articol de GSP - Publicat miercuri, 07 decembrie 2022 18:19 / Actualizat miercuri, 07 decembrie 2022 18:21

Alexandru Cicâldău (25 de ani) a marcat un gol superb în minutul 12 al meciului pe care Al Ittihad Kalba l-a câștigat în fața celor de la Al Thaid, scor 6-2, în șaisprezecimile de finală ale „Cupei Președintelui” din Emiratele Arabe Unite.

Alexandru Cicâldău se simte tot mai bine în Emiratele Arabe Unite. Titular incontestabil la Ittihad Kalba, internaționalul român a marcat astăzi un gol senzațional.

Cristiano Ronaldo, din nou în centrul atenției » Ce a făcut la o zi după Portugalia - Elveția
PORTUGALIA

Alexandru Cicâldău, execuție genială în Emiratele Arabe Unite

Cicâldău a deschis scorul în minutul 12 al înfruntării cu Al Thaid, cu un șut de la aproximativ 25 de metri. Comentatorul partidei a trăit la intensitate maximă momentul, un strigăt plin de entuziasm.

Ittihad Kalba s-a impus cu 6-2 și a avansat în optimile de finală ale „Cupei Președintelui”.

Pentru Cicâldău este a doua reușită în tricoul noii echipe.

În campionat, Ittihad Kalba nu o duce la fel de bine ca în Cupă. E doar pe 8, cu 17 puncte obținute în primele 10 runde.

Spaniolii de la Marca anunță înlocuitorul lui Luis Enrique » România ar scăpa de un pericol înainte de Euro 2023