INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  TURCIA

OFICIAL Maxim e „vultur”: a semnat astăzi pe 4 luni cu echipa uriașă din Turcia! Ce salariu va primi

Alexandru Maxim a fost prezentat oficial
Alexandru Maxim a fost prezentat oficial

Articol de - Publicat vineri, 17 februarie 2023 13:48 / Actualizat vineri, 17 februarie 2023 15:58

Alexandru Maxim (32 de ani) a semnat cu Beșiktaș Istanbul (locul 4 din Turcia, cu 39 de puncte, la 15 în urma liderului Galatasaray), împrumutat de la Gaziantep până la sfârșitul sezonului.

Mutarea lui Alex Maxim la Istanbul este oficială. Potrivit Fanatik și Fotomac, Beșiktaș tocmai a anunțat federația turcă, clubul alb-negru a semnat contractul cu mijlocașul în vârstă de 32 de ani.

Patronul din Superligă îl amenință pe Burleanu: „E abuz în serviciu pentru încălcarea unor drepturi!”
Sepsi - FCU Craiova
Patronul din Superligă îl amenință pe Burleanu: „E abuz în serviciu pentru încălcarea unor drepturi!”

Alexandru Maxim a semnat cu Besiktas

După ce echipa sa, Gaziantep, s-a retras din campionat, consecință a cutremurelor devastatoare care au lovit Anatolia, era limpede că Maxim va deveni „vultur”.

Încă de săptămâna trecută, Beșiktaș și-a manifestat interesul pentru „tricolor”, pe care mai încercase să îl transfere și în trecut. Și, până la urmă, a reușit să-l convingă să vină.

400.000 de euro salariul total al lui Maxim la Besiktas

Maxim, care a trecut joi cu bine vizita medicală, a fost împrumutat patru luni, până la sfârșitul sezonului. Beșiktaș nu îi plătește nimic lui Gaziantep și are opțiune de transfer definitiv. Salariul total al jucătorului pe „Vodafone Park” va fi 400.000 de euro.

15 goluria influențat Alex Maxim în acest sezon în Turcia (5 reușite, 10 assisturi)

43 de goluria marcat mijlocașul la Gaziantep din ianuarie 2020

Mai multe știri din fotbalul internațional: 

Aproape a rupt banca! Titularul lui Xavi și-a ieșit din minți când a fost schimbat
BARCELONA - MANCHESTER UNITED
Aproape a rupt banca! Titularul lui Xavi și-a ieșit din minți când a fost schimbat
Scandalul din Spania ia proporții! Suma plătită de Barcelona șefului arbitrilor ar fi fost de aproape 7 milioane!
SPANIA
Scandalul din Spania ia proporții! Suma plătită de Barcelona șefului arbitrilor ar fi fost de aproape 7 milioane!
Citește și:
Noul model Dacia, în premieră pe străzile din Paris » Trecătorii au fost uimiți: „E mașina viitorului”
Noutati auto
Noul model Dacia, în premieră pe străzile din Paris » Trecătorii au fost uimiți: „E mașina viitorului”
Cea mai ghinionistă națională de la Mondial! A ratat calificarea, după o succesiune de evenimente dramatice
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Cea mai ghinionistă națională de la Mondial! A ratat calificarea, după o succesiune de evenimente dramatice
Știm cum arată tabloul complet al 16-imilor de finală de la Campionatul Mondial » Am putea avea două „șocuri” în optimi
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Știm cum arată tabloul complet al 16-imilor de finală de la Campionatul Mondial » Am putea avea două „șocuri” în optimi
„Mamă, e ceva incredibil aici!” » Ce echipă din Liga 1 a cucerit-o pe Cătălina, antrenoarea din fotbalul românesc
Superliga
„Mamă, e ceva incredibil aici!” » Ce echipă din Liga 1 a cucerit-o pe Cătălina, antrenoarea din fotbalul românesc
Wizz Air renunță la mai multe zboruri din România. Explicația companiei
Profit.ro
Wizz Air renunță la mai multe zboruri din România. Explicația companiei
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

„Mă intrigă!” » David Popovici a cucerit aurul la 100 de metri în Trofeul Settecolli, apoi a enunțat marele obiectiv: „Mă gândesc serios”

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (5)
gillvincent
gillvincent  •  17 Februarie 2023, 19:55
Postat de rilu pe 17 Februarie 2023, 17:18

Ce contract e asta frate...4 luni? asta e discriminare!

mie mi se pare socant ca pro99slaul asta de maxim care este cel mai slab fotbalist all time,totusi a prins un contract pe 4 luni. trebuia sa se lase de fotbal.

rilu
rilu  •  17 Februarie 2023, 17:18

Ce contract e asta frate...4 luni? asta e discriminare!

utilizator șters
utilizator șters  •  17 Februarie 2023, 15:21

Este o oportunitate pentru el!

Vezi toate comentariile (5)
Comentează