INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  GERMANIA

Alexandru Maxim, gol după gol pentru VfB Stuttgart » Internaţionalul român a ajuns la a 4-a reuşită în amicale

Articol de GSP - Publicat sambata, 26 iulie 2014 00:00 / Actualizat sambata, 26 iulie 2014 22:04

Mijlocaşul lui Stuttgart, Alexandru Maxim, pare a fi în formă maximă în această vară. Internaţionalul român a fost din nou decisiv pentru Stuttgart într-un meci amical.

Maxim a înscris şi a pasat decisiv la golul lui Ibisevici în meciul cîştigat de VfB Stuttgart cu 4-2 în faţa lui Heidenheim, echipă nou promovată în 2. Bundesliga.

Fostul jucător al celor de la Pandurii a fost integralist şi a marcat în minutul 54, iar în minutul 80 i-a pasat lui Ibisevici.

Celelalte reuşite ale celor de la Stuttgart au fost înscrise de Didavi şi Rojas în minutele 70 şi 90.

Acesta este al 4-lea gol al lui Maxim pentru Stuttgart în partidele amicale din această vară.

„Ori te laşi tu ca antrenor, ori îl dai afară pe Săpunaru!” » Reacție dură la vederea incidentului dintre Lobonț și căpitanul Rapidului

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni