INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  ITALIA

Alexe a marcat primele goluri pentru Sassuolo

Articol de GSP - Publicat miercuri, 17 iulie 2013 00:00 / Actualizat miercuri, 17 iulie 2013 12:28

Marius Alexe a înscris primele goluri pentru Sassuolo. Atacantul român a punctat de două ori în amicalul cu Val Venosta, scor 14-0.

Netitularizat de antrenorul Di Francesco, Alexe a intrat bine la pauză şi a marcat în minutele 58 şi 61. Fostul dinamovist a jucat, ca şi în precedentul amical, tot pe postul de atacant stînga, într-un sistem 4-3-3.

Celelalte goluri au fost marcate de Falcinelli (4),  Kurtici (4), Berardi (2), Terranova şi Zaza.