INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  ARABIA SAUDITĂ

Cordea l-a salvat pe Reghecampf cu un voleu în minutul 90+8!

Andrei Cordea a înscris golul egalării în Al Wehda - Al Tai // sursă foto: Twitter @ SPL_EN

Articol de - Publicat vineri, 16 februarie 2024 21:42 / Actualizat vineri, 16 februarie 2024 22:03

Al Tai, echipa antrenată de Laurențiu Reghecampf (48 de ani), a obținut un punct în deplasarea cu Al Wehda, scor final 1-1, cu golul egalării înscris de Andrei Cordea (24) în minutul 90+8.

A fost ziua românilor în prima ligă din Arabia Saudită. Damac, echipa lui Cosmin Contra, la care Nicolae Stanciu a fost titular, a cedat pe teren propriu, 0-1 cu Al Shabab.

Al Akhdoud, cu Florin Tănase titular și Andrei Burcă integralist, a obținut o victorie mare cu Al Ahli, 3-2, iar Al Tai, formația lui Laurențiu Reghecampf și Andrei Cordea, a obținut un punct în deplasarea cu Al Wehda.

CTP, devastator cu Simona Halep: „Merită ce i se întâmplă” + „Probabil Ion Țiriac i-a dat acest sfat”
HALEP, DEPISTATĂ POZITIV

Andrei Cordea l-a salvat pe Reghecampf cu un voleu în minutul 90+8!

Primul gol a venit târziu, în minutul 72, și a fost semnat de marocanul Jawad El Yamiq, cu o execuție din drop, de la aproximativ 13 metri de poartă.

Părea că gazdele se îndreaptă spre victorie, dar Andrei Cordea a avut alte gânduri. În minutul 90+8, mijlocașul român s-a aflat în locul potrivit și a profitat de respingerea unui fundaș. De la 13 metri de poartă, Cordea a lovit balonul excelent, voleu cu piciorul stâng la care portarul nu a putut interveni.

Rezultat final 1-1, iar Al Tai rămâne la un punct sub locurile sigure.

Pentru Andrei Cordea a fost al doilea gol în campionatul saudit. El se laudă și cu 3 pase decisive într-un total de 16 apariții.

Tot despre stranieri:

Marius Șumudică, discurs dur la antrenamentul lui Gaziantep: „E meciul final pentru noi!”