INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  ITALIA

VIDEO Răzvan Marin, pasă de gol în Atalanta - Cagliari! Ștefan Radu, accidentat în Lazio - Inter

Răzvan Marin, într-un duel cu Papu Gomez în Atalanta - Cagliari // foto: Guliver/gettyimages

Articol de GSP - Publicat duminica, 04 octombrie 2020 15:13 / Actualizat duminica, 04 octombrie 2020 19:18

Răzvan Marin (24 de ani) a oferit o pasă de gol în meciul pierdut de echipa sa, Cagliari, cu Atalanta, scor 2-5.

Mijlocașul român a început al treilea meci consecutiv ca titular la Cagliari și a reușit pentru prima dată să contribuie decisiv la un gol în tricoul noii sale echipe.

În minutul 24 al întâlnirii, la scorul de 1-0 pentru Atalanta, Marin a executat precis un corner, mingea fiind reluată cu capul de Diego Godin, care a restabilit egalitatea pe tabelă. Răzvan Marin a fost primul jucător înlocuit din tabăra oaspeților, lăsându-i locul pe teren lui Tramoni în minutul 66.

VIDEO cu golurile din Atalanta - Cagliari aici

Celălalt gol înscris de Cagliari a fost reușit de Joao Pedro, în timp ce pentru Atalanta au marcat Muriel, Gomez, Pasalic, Zapata și Lammers.

Ștefan Radu a suferit o accidentare în meciul cu Inter

Titular în meciul dintre Lazio și Inter, Ștefan Radu nu a rezistat pe teren decât 16 minute. În minutul 15 al întâlnirii, fundașul stânga s-a întins pentru a respinge o minge, moment în care a simțit ceva în neregulă la coapsa dreapta. Cel mai probabil, a suferit o întindere. Radu a gesticulat imediat către banca de rezerve, cerând schimbarea. Românul a ieșit de pe teren ținându-se de coapsă, iar în locul său a intrat Bastos.

Ștefan Radu, părăsind terenul // foto: captură Digi Sport 1

Citește mai multe știri despre stranieri:

Ionuț Nedelcearu, oficial la AEK Atena! Învoit de Mirel Rădoi pentru a semna cu echipa elenă

Ultimele informații despre situația lui Vlad Chiricheș » Căpitanul naționalei s-a accidentat cu 5 zile înaintea meciului decisiv cu Islanda