STRANIERI  ·  ALA-BALA PORTOCALA

Bayern pierde după 6 luni şi tremură pentru şefie

Articol de — Sambata, 20 Martie 2010, 00:00

Trupa lui Louis van Gaal şi-a întrerupt la Frankfurt seria pozitivă din acest sezon de Bundesliga după 20 de meciuri. Bayern a cedat pe finalul partidei cu Eintracht (1-2) şi poate fi detronată de pe primul loc mîine de Schalke!

Bavarezii au pornit decis şi au deschis scorul prin Klose în minutul 7, dar gazdele nu s-au predat şi putea egala pînă la pauză. Pînă la urmă au făcut mai mult decît atît, într-un final dramatic. Profitînd de lipsa de experienţă a lui Alaba, Eintracht a întors fantastic rezultatul, prin reuşitele lui Tsoumou şi Fenin. Austriacul de 17 ani, cu mamă filipineză şi tată nigerian, a făcut cadou pasa de gol la punctul egalizator şi tot el a greşit la golul decisiv.

Dialog halucinant între un bărbat și o călugăriță: ”Tu ai nevastă, ai copii, ce-ți trebuie Elena?” Video