INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  TURCIA

VIDEO Bogdan Stancu a marcat golul victoriei lui Genclerbirligi pe terenul lui Beșiktaș! Vezi reușita

Bogdan Stancu (33 de ani) a marcat unicul gol al partidei dintre Genclerbirligi și Beșiktaș, din runda cu numărul 4 a primei ligi din Turcia.

Articol de GSP - Publicat duminica, 04 octombrie 2020 18:06 / Actualizat duminica, 04 octombrie 2020 19:19

Bogdan Stancu păstrează ritmul din sezonul precedent, când a marcat 14 goluri și a terminat pe locul 5 în clasamentul golgeterilor din Turcia. Astăzi, „Motanul” a adus victoria lui Genclerbirligi pe terenul lui Beșiktaș.

Atacantul român, retras din echipa națională, a reluat precis cu capul o centrare venită din flancul drept, în minutul 8. Stancu a fost înlocuit în minutul 76 al partidei, cu ivorianul Giovanni Sio.

Stancu scoate echipa de pe locurile retrogradabile

Genclerbirligi, formația lui Stancu, urcă pentru moment pe locul 13 în Turcia, cu 4 puncte acumulate în primele 3 runde. Golul marcat astăzi este primul al echipei din acest sezon.

Vezi AICI clasamentul actualizat din Superliga turcă

FOTO Lazio - Inter 1-1. Duel încins pe Olimpico! Două eliminări + Ștefan Radu s-a accidentat în startul partidei

Se calmează apele la Gaziantep » Marius Șumudică, confirmat de președinte: „Îi va face fericiți pe suporteri”