INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SERIE A

FOTO Lazio - Inter 1-1. Duel încins pe Olimpico! Două eliminări + Ștefan Radu s-a accidentat în startul partidei

Lazio și Inter au remizat, scor 1-1, în etapa cu numărul 5 din Serie A +8   FOTO
Lazio și Inter au remizat, scor 1-1, în etapa cu numărul 5 din Serie A

Articol de GSP - Publicat duminica, 04 octombrie 2020 17:24 / Actualizat duminica, 04 octombrie 2020 17:57

Lazio și Inter au remizat, scor 1-1, în etapa cu numărul 5 din Serie A, pe stadionul „Olimpico” din Roma.

Oaspeții au deschis scorul în minutul 30. Lautaro Martinez l-a învins pe Strakosha, cu un șut din colțul careului mic. Lazio a reușit să egaleze după pauză. În minutul 55, Savic a fost la capătul centrării excelente a lui Acerbi.

+4 FOTO

Lazio - Inter 1-1, în etapa #5 din Serie A

Immobile, vedeta gazdelor, a văzut cartonașul roșu în minutul 69. După ce a fost faultat de Vidal, italianul a rămas întins pe gazon. Noul mijlocaș a lui Inter a fost lovit peste față de golgeterul lui Lazio în momentul în care s-a apropiat de el.

Nici Inter nu a încheiat meciul în efectiv complet. Sensi a fost trimis la cabine, pentru un gest nesportiv. A împins un adversar în afara dreptunghiului verde, iar „centralul” Guida i-a acordat „roșu” direct.

Titular, Ștefan Radu nu a rezistat pe teren decât 16 minute. S-a întins pentru a respinge o minge, moment în care a simțit ceva în neregulă la coapsa dreapta. Cel mai probabil, a suferit o întindere. Radu a gesticulat imediat către banca de rezerve, cerând schimbarea. Românul a ieșit de pe teren ținându-se de coapsă, iar în locul său a intrat Bastos.

Ștefan Radu, părăsind terenul // Captură Digi Sport

Clasament Serie A

Citește mai multe știri din fotbalul internațional:

Napoli n-a făcut deplasarea la Torino! Juventus poate câștiga derby-ul la „masa verde”