INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  LIGUE 1

Dezastru pentru Boloni în Franța » Tabela arăta un scor neverosimil după primele 16 minute

Metz, formația antrenată de Ladislau Boloni, o înfruntă pe AS Monaco în runda cu numărul 27 din Ligue 1. Partida a început la ora 18:00 și poate fi urmărită în format liveTEXT pe GSP.ro.

Articol de - Publicat sambata, 30 martie 2024 18:32 / Actualizat sambata, 30 martie 2024 20:21

Metz, formația antrenată de Ladislau Boloni, a fost învinsă de AS Monaco, scor 2-5, în runda cu numărul 27 din Ligue 1.

Ladislau Boloni va avea o misiune infernală în ultimele 7runde din Ligue 1. Metz, formația pe care o antrenează, ocupă penultima poziție. Are 23 de puncte, două de recuperat față de Nantes, echipa aflată pe locul de baraj.

Cu Drăgușin integralist, Tottenham a revenit și a câștigat cu Luton. Cum s-a descurcat Radu
PREMIER LEAGUE

Metz - AS Monaco, meci rezolvat în 16 minute

Sâmbătă, pe arena Saint-Symphorien a venit AS Monaco. Formația din Principat are un sezon bun, a doua ofensivă din campionat, după PSG. Se află în lupta pentru podium și pentru locurile de Liga Campionilor.

Soarta meciului a fost decisă în primul sfert de oră. Japonezul Takumi Minamino a deschis scorul în minutul 4. Maghnes Akliouche a dublat avantajul pe contraatac, în minutul 10, iar Vanderson a adus liniștea pe stadion.

Boloni n-a suportat umilința. A efectuat imediat o schimbare. Joel Asoro a fost înlocuit cu Pape Diallo, dar fără urmări la nivelul jocului.

Balogul, vârful transferat de Monaco de la Arsenal, a punctat și el de două ori după reluare. Pentru gazde au semnat reușitele de onoare Diallo și Ibou Sane.

Pentru antrenorul român urmează încă un test de foc. Runda viitoare, pe 7 aprilie, Metz se deplasează pe terenul lui Brest. Revelația sezonului din Ligue 1 ocupă locul 3 în acest moment.

FINAL. Metz - AS Monaco 2-5

Clasamentul din Ligue 1, actualizat după Metz - AS Monaco

VIDE. Laszlo Dioszegi despre visul de a-și aduce idolul copilăriei, pe Laszlo Boloni, la Sepsi: ”Am avea de învățat. Să vină pe orice funcție”

Revenirea sezonului în Premier League, într-un thriller cu 7 goluri: „Nu vom uita niciodată acest meci”

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”