INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  LIGA CAMPIONILOR ASIEI

Calificare pentru Pițurcă și Sînmărtean în grupele Ligii Campionilor Asiei » În ce grupă a ajuns

Articol de GSP - Publicat miercuri, 10 februarie 2016 08:50

Al Ittihad, formație antrenată de Victor Pițurcă, a învins pe teren propriu cu 2-1 pe Al Wehdat (Iordania) în play-off-ul Ligii Campionilor şi s-a calificat în grupe.

Iordanienii au deschis scorul în minutul 11 prin El Hadji Malik Tall, însă peste 6 minute avea să fie 1-1.

Gelmin Rivas a egalat. Pînă la pauză avea să se stabilească scorul final. Mukhtar Fallatah a făcut 2-1 din penalty în minutul 45.

La Ittihad, Lucian Sînmărtean a fost titular și a fost schimbat în minutul 92. În acest sezon fostul stelist are două goluri în 12 meciuri pentru formația saudită.

Grupa lui Al Ittihad:

Al Nasr Dubai (Emiratele Arabe)
Lokomotiv Tașkent (Uzbekistan)
Fooland Sepahan (Iran)

Primul meci al lui Al Ittihad va fi în deplasare, cu Lokomotiv Tașkent, pe 23 februarie.