INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  BELGIA

Chipciu, titular în victoria lui Anderlecht cu Oostende » Omul care-l ține rezervă pe Stanciu a marcat un gol superb

Articol de GSP - Publicat duminica, 16 aprilie 2017 20:52

Anderlecht a câștigat meciul din etapa a treia din play-off cu Oostende, scor 1-0, după reușita superbă a lui Sofiane Hanni.

Algerianul de 26 de ani e cel care a fost preferat în primul "11" în defavoarea lui Nicolae Stanciu. Hanni a confirmat așteptările și în minutul 49 înscris unicul gol al partidei, după ce a driblat patru adversari, a intrat în careu și l-a învins pe portarul advers.

Alexandru Chipciu a fost titular, însă a fost schimbat în minutul 69 cu Acheampong. Stanciu n-a jucat niciun minut.

Anderlecht e pe primul loc în play-off, cu 38 de puncte, în timp ce Oostende e ultima, cu 27 de puncte.