INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  CLUB BRUGGE - STANDARD LIEGE 4-0

Club Brugge - Standard Liege 4-0 // VIDEO Înfrângere dramatică pentru echipa lui Răzvan Marin » Românul a fost integralist

Răzvan Marin e anunțat titular în meciul cu Club Brugge // FOTO: Photo News

Articol de GSP - Publicat luni, 08 aprilie 2019 23:33

Standard Liege a pierdut în deplasare la Club Brugge, 0-4 (Vanheusden 23' ag., Schrijvers 24',Dennis 39', Wesley 80'), în derby-ul etapei a 3-a din play-off-ul din campionatul Belgiei. Răzvan Marin a fost integralist la Standard.

AICI ai desfășurarea meciului +  statistici

Vezi AICI VIDEO de la meci!

Vanheusden și-a marcat în proprie poartă în minutul 22, iar Schrijvers a dublat avantajul gazdelor după două minute. În minutul 39, Dennis a marcat pentru 3-0, iar Wesley, în minutul 80, a stabilit scorul final.

Standard Liege avea nevoie de victorie dacă vrea să facă pasul decisiv în lupta pentru titlu. După această înfrângere, echipa lui Răzvan Marin rămâne pe locul 3, cu 33 de puncte, fiind vecină de clasament cu Club Brugge, ocupanta locului 2, care are are 37 de puncte.Vezi aici clasamentul actualizat din Belgia!

Vezi aici programul etapei din play-off-ul Belgiei

Club Brugge: Horvath - Mata, Mechele, Denswil - Dennis, Vormer, Vanaken, Rits, Diatta - Schrijvers, Wesley
Rezerve: Letica, Poulain, Peres, Decarli, Cools, Amrabat, Openda en Vossen
Antrenor: Ivan Leko

Standard Liege: Ochoa - Cavanda, Vanheusden, Laifis, Kosanovic - Cimirot, Marin, Carcela, Bope - Emond, Djenepo
Rezerve: Gillet, Goreux, Fai, Miangue, Pocognoli, Bastien, Lestienne, Mpoku, Balikwisha, Halliovic, Orlando Sa
Antrenor: Michel Preud'homme

Stadion: „Jan Breydel”

Vezi și:

Avertismentul lui Bölöni după victoria de pe terenul lui Anderlecht: „Starurile trebuie să arate respect”

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!