INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  GETAFE - MALLORCA 4-1

Contra a marcat pentru Getafe

Articol de GSP - Publicat duminica, 14 decembrie 2008 00:00

Cosmin Contra a deschis scorul pentru Getafe în victoria de pe teren propriu cu Mallorca, scor 4-1. Internaţionalul român a marcat în minutul 13, dintr-o lovitură de la 11 metri, îndelung contestată de oaspeţi.  Uche a majorat diferenţa în minutul 31, pentru ca două minute mai tîrziu, Aduriz să facă 2-1.

În partea a doua, Moral ('71) şi Gavilan ('87) au marcat pentru formaţia din Madrid.  Contra a fost înlocuit în minutul 77, locul său fiind luat de Guerron.