INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  EMIRATELE ARABE UNITE

Olăroiu și Rădoi, debut cu dreptul în noul sezon » Thriller cu 7 goluri pentru echipa lui „Oli”

Cosmin Olăroiu

Articol de - Publicat vineri, 18 august 2023 19:30 / Actualizat vineri, 18 august 2023 21:15

Al Sharjah, echipa antrenată de Cosmin Olăroiu, a câștigat cu 4-3 împotriva lui Ittihad Kalba, în prima etapă a noului sezon din Emiratele Arabe Unite.

Echipa lui „Oli” a condus cu 1-0, prin Caio, însă a fost egalată după 7 minute, după golul marcat de Kiss. Atacantul brazilian de la Al Sharjah a reușit „dubla” în minutul 35, însă Ittihad Kalba a egalat chiar înainte de pauză, prin Spadacio.

MM Stoica a vorbit după eliminarea lui Chiricheș cu Nordsjaelland: „În toată cariera mea, nu am mai văzut asta”
NORDSJAELLAND - FCSB

Final nebun la meciul echipei lui Olăroiu

După o oră de joc, Ittihad a trecut în premieră în avantaj, prin Ghayedi, însă echipa lui elevii lui „Oli” au întors pe final. Mai întâi a punctat Paco Alcacer, fost atacant la Valencia și Barcelona, pentru ca mai apoi, Luazinho să înscrie golul victoriei în minutul 87, din pasa spaniolului.

Următorul meci de campionat pentru Al Sharjah este pe 27 august, acasă, cu Al Wasl.

Și Rădoi a câștigat în prima etapă

Mirel Rădoi a reușit de asemenea să câștige în prima etapă din Emirate. Al Bataeh s-a impus în deplasare cu Al Wahda, scor 2-1, tot pe final.

Abang a deschis scorul rapid, în minutul 6, pentru Al Bataeh, însă Joao Pedro a egalat din penalty. Alvaro de Oliveira a fost introdus de Rădoi în teren în minutul 82, iar 3 lungimi mai târziu reușea să puncteze pe tabelă și să aducă primele 3 puncte din vitrina lui Al Bataeh din această stagiune.

Vasile Miriuță, prezentat oficial la noua echipă. Contestat vehement: „Parcă trebuia să își rupă carnetul de antrenor după ce a băgat Baia Mare în Liga 3”