INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  SASSUOLO

„Teribil de stângaci” » Critici pentru Boloca după greșeala din ultimul meci + N-a luat notă de trecere!

Daniel Boloca, în meciul cu Lazio / Sursă foto: Imago Images

Articol de - Publicat duminica, 22 octombrie 2023 09:39 / Actualizat duminica, 22 octombrie 2023 10:26

Titular din nou la Sassuolo, mijlocașul Daniel Boloca a fost integralist, sâmbătă seara, în înfrângerea verzilor cu Lazio, 0-2. Jucătorul aflat în vizorul naționalei Italiei a fost criticat pentru poziționarea de la golul secund al lazialilor.

Lazio a îngenuncheat-o pe Sassuolo în doar opt minute. Felipe Anderson a deschis scorul în minutul 28 - șut imparabil din interiorul careului - oaspeții majorându-și avantajul șapte minute mai târziu, la o fază la care Boloca și alți doi coechipieri au „dormit” lângă Luis Alberto.

Laurențiu Reghecampf, în picaj » A luat la țintă arbitrajul după a patra înfrângere la rând: „Nu știu de ce nu l-a acordat!”
ARABIA SAUDITĂ

Spaniolul a ridiculizat întreaga apărare a lui Sassuolo și a înscris printr-un procedeu de finețe.

Critici pentru Daniel Boloca: „Teribil de stângaci”

Jurnaliștii italieni nu l-au menajat pe fotbalistul care a provocat discuții aprinse și în interiorul echipei naționale a României:

Teribil de stângaci la ocazia de la golul secund al lui Lazio. O mare greșeală, într-o partidă în care oricum nu a strălucit în vreun fel”, au scris cei de la TuttoMercatoWeb.com, care i-au acordat nota 4,5.

Daniel Boloca, al doilea cel mai scump fotbalist român

Într-un top al celor mai bine cotați fotbaliști români, Daniel Boloca ocupă poziția secundă, fiind depășit doar de Radu Drăgușin. Cota lui a „explodat” în acest sezon, de la 3,5 la 8 milioane de euro, după prestațiile apreciate pe care le-a avut la Sassuolo.

VIDEO Rezumatul meciului Sassuolo - Lazio 0-2

Reghe în picaj » A luat la țintă arbitrajul după a patra înfrângere la rând: „Nu știu de ce nu l-a acordat!”

VIDEO Stanciu, assist în fața lui Al Nassr » Trupa lui Contra, învinsă de Cristiano Ronaldo după ce a condus la pauză