INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  ENERGIE - VFB 0-3

Cu Marica titular, Stuttgart se impune categoric la Cottbus

Articol de GSP - Publicat sambata, 06 decembrie 2008 00:00

Lui VFB pare să-i fi priit schimbarea de antrenor. După 2-0, acasă, cu Schalke, şvabii s-au impus şi în deplasarea de la codaşa Energie Cottbus. Elevii lui Markus Babbel au deschis scorul rapid, la numai 4 minute de la start (Hilbert) şi au punctat decisiv în repriza secundă, cînd Simak (63) şi Khedira (68) au reuşit să le asigure oaspeţilor liniştea.

Titular la învingători, Ciprian Marica a evoluat 80 de minute, lăsîndu-i locul lui Schieber după ce a primit şi un galben (76). Fostul gălăţean Emil Jula a intrat şi el pe teren în minutul 55 al jocului, dar nu a putut face nimic pentru a împiedica înfrîngerea echipei sale.