INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  GRECIA

Debut cu ghinion pentru Ladislau Boloni pe banca lui Panathinaikos! Echipa sa a fost egalată în minutele de prelungire

Ladislau Boloni (dreapta), antrenor Panathinaikos

Articol de GSP - Publicat sambata, 24 octombrie 2020 22:14 / Actualizat sambata, 24 octombrie 2020 22:43

Panathinaikos a remizat cu Volos în etapa a 6-a a campionatului din Grecia, scor 1-1, la debutul lui Ladislau Boloni (67 de ani) pe banca echipei.

Numirea lui Boloni pe banca echipei nu a produs șocul dorit la Panathinaikos. „Verzii” încă așteaptă prima victorie din acest sezon, ajungând după remiza de astăzi la 5 meciuri consecutive fără succes!

Cele două goluri au fost înscrise în partea secundă. Pentru Panathinaikos a marcat Carlitos Lopez, care și-a spălat astfel păcatele, după ce în urmă cu 2 minute ratase un penalty, în timp ce oaspeții au egalat în minutul 90+2, prin Julian Bartolo

După 5 etape, Panathinaikos are 3 puncte și se află pe locul 11. De cealaltă parte, Volos ocupă poziția secundă, cu 11 puncte strânse în 6 meciuri! Etapa viitoare Boloni și Panathinaikos merg la ultima clasată, Lamia.

Citește mai multe știri despre antrenorii români:

Marius Șumudică sparge ghinionul din noul sezon și se dezlănțuie la interviu: „Cine vrea să mă alunge din Turcia are o singură variantă”

Încă o victorie pentru Dinamo Kiev în Ucraina » Echipa lui Mircea Lucescu rămâne lider în campionat