INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  TURCIA

VIDEO Denis Alibec a spart gheața în Turcia cu un gol senzațional!

Denis Alibec (29 de ani) a marcat un gol în victoria obținută de Kayserispor, scor 5-0, în Cupa Turciei, contra lui Yomraspor, echipă din al treilea eșalon.

Articol de GSP - Publicat miercuri, 04 noiembrie 2020 19:49 / Actualizat miercuri, 04 noiembrie 2020 20:01

Alibec a fost cumpărat de Kayserispor în această vară. Internaționalul român evoluase până acum în două meciuri oficiale, 70 de minute cumulat, fără să iasă în evidență.

Astăzi a fost introdus pe parcurs și a înscris golul care a stabilit rezultatul final, 5-0, în minutul 54. Execuția a fost una superbă, dintr-o lovitură liberă de la peste 25 de metri.

VIDEO. Golul superb marcat de Alibec în Cupa Turciei

Kayserispor caută victoria și în campionat

În campionat, Kayserispor a pornit prost. Ocupă locul 17 din 21 de echipe, cu 6 puncte acumulate în 6 etape. Duminică, formația lui Silviu Lung, Săpunaru și Alibec primesc vizita celor de la Hatayspor.

Marius Șumudică, scandal monstru cu președintele clubului: „A făcut urât de tot! Ieșise pe stradă, înjura. Mi-am dat sacoul jos, eram gata de bătaie!”

FOTO Denis Alibec și Silviu Lung Jr. nu au simțit cutremurul din Turcia! Ce făcea atacantul naționalei în acele clipe

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”