INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  TURCIA

Denis Alibec a venit cu ghinionul la Kayserispor: două meciuri, 0 puncte, 0 goluri! Turcii, la un punct de retrogradare

Denis Alibec rămâne fără gol la Kayserispor

Articol de GSP - Publicat duminica, 01 noiembrie 2020 17:44 / Actualizat duminica, 01 noiembrie 2020 18:35

Denis Alibec (29 de ani, atacant) rămâne fără gol la Kayserispor și după meciul pierdut pe terenul lui Rizespor, scor 0-1. La oaspeți, a fost integralist Silviu Lung Jr., în timp ce Cristi Săpunaru nu a făcut deplasarea, fiind suspendat.

Fotbalistul român a fost introdus pe teren la pauza meciului de pe stadionul „Caykur Didi”, când gazdele conduceau deja cu scorul de 1-0, grației golului semnat de francezul Loic Remy.

Denis Alibec rămâne fără gol pentru Kayserispor

Alibec nu a izbutit să-și ajute noua echipă, iar Kayserispor a bifat a doua înfrângere consecutivă în campionat și este la un punct de primul loc retrogradabil (18). Fostul jucător al Astrei jucase și-n eșecul cu Sivasspor, 1-3.

700.000 de euroeste salariul lui Denis Alibec la Kayserispor

VIDEO Cum l-a afectat perioada petrecută la FCSB pe Denis Alibec

Citește mai multe știri din fotbalul internațional:

Cifrele Barcelonei care-i sperie pe fani! Messi, cel mai slab într-o repriză dezastruoasă cu Alaves

Zlatan Ibrahimovic, reușită marcă înregistrată! A înscris din „foarfecă” și a adus victoria lui AC Milan în deplasarea cu Udinese