INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  EAU

Recital! Cum s-a terminat înfruntarea Olăroiu - Isăilă din Emirate

Cosmin Olăroiu și Daniel Isăilă // foto: Twitter @ SharjahFC, BaniyasClub

Articol de GSP - Publicat duminica, 26 decembrie 2021 20:15 / Actualizat duminica, 26 decembrie 2021 20:59

Al Sharjah, echipa antrenată de Cosmin Olăroiu (52 de ani), a câștigat la scor meciul cu Bani Yas, formația lui Daniel Isăilă (49), scor 3-0.

Duelul românilor din etapa 11 a campionatului Emiratelor Arabe Unite a fost câștigat de Cosmin Olăroiu. Al Sharjah, echipa preluată de Olăroiu în luna noiembrie, s-a impus la scor de neprezentare în fața vicecampioanei din Emirate, care venea după două victorii consecutive.

Cosmin Olăroiu, victorios în confruntarea cu Daniel Isăilă din Emiratele Arabe Unite

Golurile echipei lui Olăroiu au fost înscrise de Caio (minutul 31), Saif Rashid (48) și Gustavo (75). Bani Yas nu a avut replică, deși raportul ocaziilor a fost echilibrat, 11-10 în favoarea gazdelor.

1.75a fost cota pentru o victorie a celor de la Al Sharjah, înainte de meci. Un succes al oaspeților era cotat între 3.40 și 3.85. Cotele pentru egal au fost între 3.2 și 3.55

Cu cele 3 puncte obținute astăzi, Al Sharjah a urcat pe locul 4 în clasamentul din Emirate, cu un total de 19 puncte. Bani Yas, vicecampioană în 2020/2021, este pe locul 11 (din 14), cu 12 puncte. Liderul Al-Ain are 27 de puncte.

Contra lider, Gâlcă ultimul în Arabia Saudită

Al-Ittihad, echipa antrenată de Cosmin Contra (46 de ani), a câștigat în această seară meciul cu Al-Ettifaq, din etapa 14 a campionatului Arabiei Saudite, scor 3-2.

Condusă la pauză, scor 0-2, Al-Ittihad a întors scorul în partea a doua, prin Camara (minutele 71 și 85) și Al Sahafi (82).

Al-Ittihad este lider în Arabia Saudită, cu 29 de puncte adunate în 13 etape și o serie de 4 victorii consecutive.

În schimb, Al-Hazem, echipa pregătită de Constantin Gâlcă (49 de ani), a pierdut cu Al Nasr, scor 1-2. Pentru gazde au înscris Al Ghannam (minutul 14) și Aboubakar (52), pentru oaspeți Tiago Rodrigues (57).

Echipa lui Gâlcă este ultima în Arabia Saudită - locul 16 - cu doar 11 puncte adunate în 14 meciuri.

Mai multe știri din fotbalul internațional:

Rangers - St. Mirren 2-0 » Ianis Hagi, sub lupa scoțienilor: „A «împletit» combinații și s-a arătat la finalizare”

Fără reacție! Marius Șumudică, nicio șansă în fața lui Fenerbahce » Ultimul loc în 2021