INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  EMIRATELE ARABE

Egal dramatic pentru Al Wasl, echipa lui Laurențiu Reghecampf! După 52 de minute conducea cu 3-0, dar finalul a fost de coșmar

Laurențiu Reghecampf, fost antrenor al FCSB-ului

Articol de GSP - Publicat miercuri, 17 aprilie 2019 18:57

Al Wasl a ajuns la trei meciuri consecutive fără victorie. După două înfrângeri, echipa lui Laurențiu Reghecampf a remizat, în deplasare, cu Al Fujairah, scor 3-3.

Meciul a avut o desfășurare de coșmar pentru formația românului. Al Wasl avea 3-0 în minutul 52, după reușitele lui Saleh (6, 52) și Mendes (16). Totul s-a năruit însă pe final de meci.

Abdulla Alnoubi (66) a readus-o pe Al Fujairah în joc marcând pentru 3-1, iar în minutele 89 și 90+4 au venit golurile ce au salvat un punct. Benyettou și Saeed au adus egalul de care gazdele aveau nevoie pentru a rămâne în lupta pentru menținerea în prima ligă.

Al Wasl, echipa lui Laurențiu Reghecampf, are doar 24 de puncte și ocupă abia locul 9. Gazdele de azi sunt la al 14-lea meci fără succes în campionatul din Emiratele Arabe, perioadă în care au adunat doar 4 remize.