INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  FENERBAHCE - SIVASSPOR 2-1

FENERBAHCE - SIVASSPOR 2-1 // Paul Papp, integralist în înfrângerea dramatică împotriva lui Fener + situație complicată pentru Torje

Paul Papp celebrează alături de colegi golul prin care Sivasspor a deschis scorul. Avantajul echipei sale avea să fie ulterior remontat // FOTO: Twitter Sivasspor

Articol de GSP - Publicat vineri, 15 martie 2019 21:55

Paul Papp, 29 de ani, fundașul central lui Sivasspor a fost integralist în înfrângerea suferită de echipa sa în deplasare cu Fenerbahce, 1-2.

Meciul disputat pe stadionul Şükrü Saracoğlu s-a aprins după minutul 70, toate cele trei goluri venind în ultimele 20 de minute ale partidei.

Sivasspor era aproape să adâncească perioada neagră a lui Fener și a deschis scorul în minutul 73, prin Hurmaci.

Vedeta Roberto Soldado a egalat pentru gazde în minutul 74, după o nesincronizare în apărarea oaspeților, iar lovitura decisivă a fost dată de Mehmet Ekici, cu 4 minute înainte de final.

Gabi Torje, 29 de ani, celălalt român de la Sivasspor, a fost rezervă neutilizată. Situația fostului dinamovist pare să fie una complicată: nu a mai jucat deloc din 27 ianuarie și ar putea pleca de la Sivasspor la finalul sezonului.

Fenerbahce e pe locul 13, cu 31 de puncte, în timp ce Sivasspor se află pe locul 7, cu 34 de puncte.

Vezi și: Remiză pentru echipa lui Șumudică. Budescu, introdus doar în a doua repriză