Alte știri din fotbal
Ofertat să o preia pe Rapid, Pancu știe de ce are nevoie echipa: „La un moment dat, se strică”
0
Universitatea Craiova - U Cluj, iată de ce este finala campionatului! Echipele probabile + Cele mai tari cote
0
„Principala problemă erau chestiunile din interior” » Ciprian Marica a pus lupa pe „finala” Craiova - U Cluj: „Acum se simte miros de campioană”
0
„Fierbe” Bănia! Detaliile unei zile pe care Craiova vrea să o facă istorică
0
Știri din fotbal internațional
Cristi Chivu, aproape de recordul lui Antonio Conte și Simone Inzaghi
0
Cristiano Ronaldo, în continuare fără trofeu la Al Nassr » Ce a făcut după fluierul final
0
Jose Mourinho, după ce a ratat și Liga Campionilor: „N-am nimic de la Real. Dar nimeni nu-i prost”
0
Anunțul lui Mirel Rădoi, după a patra înfrângere consecutivă: „Dau vina pe mine”
0
Lifestyle
„Yoga, meditație, plus liniștea naturii” » Partenera internaționalului „tricolor” a găsit o oază în afara României
11
„El Peque” s-a căsătorit cu „cea mai frumoasă femeie de pe planetă”
8
Mașina comunistă va avea un nou model după o pauză de 50 de ani » Au copiat Dacia: imagini în premieră
3
Nuntă de lux la FCSB! Cerere spectaculoasă pe plaja din Zanzibar, căsătorie în orașul natal din România
15
Bulgaria a câștigat Eurovision 2026. Pe ce loc s-a clasat România
Libertatea
Ce înseamnă, de fapt, viața de bogătaș? Culisele petrecerilor unde se ...
Adevărul
De nedespărțit și după moarte! Incredibila legătură dintre un fotbalist și ...
GSP SPECIAL
Americanii au aruncat toate cadourile primite în China înainte de a zbura ...
Libertatea
Bine ca le luati interviuri acestor tzepe de fotbalisti. Cum sa joci nene 11 meciuri in 4 ani? Cum sa iei 1 milion pe an pentru 2 meciuri jucate? A fost prostia lu Piturca, apoi a exploatat la maxim contractul Southampton . A jucat la Clinceni cam atat cat a jucat in Anglia. Fotbalul s/a scarbit de Gardos.
Florine,tu ai fost inventia lui Piturca.Ar trebui sa imparti banii cu el,fiindca tu ai fost orice,doar fotbalist nu!
Excelentă prezentarea faptelor, cu o completare: se adaugă și comisioanele către Giovani, care nu puteau fi sub 2 milioane.
Baiatul asta le da sfaturi financiare bune la alti fotbalisti de chiftele! El a inceput cu punguta cu 2 bani)) Fotbal mai putin ))) Dupa Fcsb caz de targa! Pacientul englez la fel ca fratele Chiriches
Florin Gardos a fost una daca nu poate cea mai mare teapa data de fotbalul nostru in ultimii 20 de ani. A fost transferat pe aprox. 7 mil. de euro la Southampton care i-a dat timp de 4 ani un salariu anual de 1.56 milioane de lire ( cam 1.8 milioane de euro ar veni cred). Gardos in 4 ani a jucat 11 meciuri iar nici alea pe toate ca titular. A plecat liber de contract dupa cei 4 ani deci Southampton a recuperat zero euro de pe urma investitiei in juc. Gardos si s-a ales in schimb cu o pierdere de 14 mil. de euro (suma de transfer + salariul pe cele 4 sezoane) iar daca ajustam la inflatia monedei euro din ultimii 10 ani atunci 14 mil. de euro in 2014 valorau cam cat valoreaza astazi 19 mil. de euro. Mai sunt si alte transferuri paguboase gen Man dar macar Man a jucat si Parma inca mai are oportunitatea sa amortizeze ceva din investitie daca vor sa-l vanda, bine pe pierdere tot vor iesi dar nu-i la fel precum cazul Gardos unde Southampton practic a aruncat toti acei bani pe fereastra, puteau la fel de bine sa ia toti banii aia si sa-i arunce la gunoi si-ar fi insemnat acelasi lucru.
Omul a stat 4 ani la Southampton, a jucat 11 partide, 11 in 4 ani!!! Va dati seama cat de mult a batut el la Arsenal si la Man Utd ?
Acelasi interviu a mai fost publicat acum cateva luni. Voi chiar nu gasiti alte subiecte??? Nu,pentru ca asteptati cu sufletul la gura urmatoarea poza paparazzi cu Teodora Stoica. Rasilor,amatorilor!!!
A câștigat 12334667996431134568890 lei! Cel mai bine plătit fotbalist din toate timpurile!
chiar nu ma intereseaza ce bani castiga altii !!! articol de 2 lei
***
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.