INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  ARABIA SAUDITĂ

Florin Motroc, lăudat de şeicii din Arabia: e neînvins, la fel ca Al Hilal. "În România aş antrena doar Rapidul"

Articol de GSP - Publicat duminica, 24 aprilie 2011 00:00 / Actualizat duminica, 24 aprilie 2011 12:44

Florin Motroc este cel mai lăudat antrenor din Arabia Saudită, după ce a dus-o pe Al Taon de la retrogradare pînă pe locul 6, iar antrenorul român vrea să rămână în Orient. Spune că are oferte numeroase, dar ar reveni la Rapid oricînd.

Am reuşit un parcurs senzaţional. Alături de Al Hilal, echipa lui Mirel Rădoi, suntem singura echipă neînvinsă. Lumea vorbeşte foarte frumos despre noi, pentru că la finalul anului trecut, echipa era pe o poziţie de retrogradare, iar după venirea mea s-a redresat şi acum suntem pe locul 6. Nu avem jucători extraordinari, dar echipa este muncitoare şi respectă indicaţiile tactice”, a declarat Florin Motroc la Radio Dolce Sport.

Fostul jucător al Rapidului şi-a exprimat dorinţa de a pregăti la un moment dat formaţia giuleşteană şi ar accepta oricînd o ofertă venită de la echipa sa de suflet.

Dacă ar fi să aleg între o oferă din Arabia Saudită şi una din România, aş alege Rapidul. Deocamdata, Marius Şumudică este acolo şi sper că va califica echipa în cupele europene. În România aş antrena doar Rapidul. Cei de aici mi-au propus o nouă înţelegere. Mai am şi alte oferte. O să analizez şi o să mă decid unde am cea mai bună perspectivă”, a declarat Florin Motroc pentru Radio Dolce Sport.

DolceSport

Citește și:
Oțelul - FCSB, ultima șansă pentru play-off » Bîrligea reușește dubla
Superliga
Oțelul - FCSB, ultima șansă pentru play-off » Bîrligea reușește dubla
Iată imaginile ascunse care au declanșat furia lui Bergodi! Președintele lui U Cluj: „Injurii și gesturi josnice! Nu reziliem contractul lui Cristiano” + Ironic despre Pancu: ”BD la munte și la mare”
Superliga
Iată imaginile ascunse care au declanșat furia lui Bergodi! Președintele lui U Cluj: „Injurii și gesturi josnice! Nu reziliem contractul lui Cristiano” + Ironic despre Pancu: ”BD la munte și la mare”
Besiktas - Alanyaspor » 4 goluri! Ianis Hagi, schimbat după 62 de minute
Campionate
Besiktas - Alanyaspor » 4 goluri! Ianis Hagi, schimbat după 62 de minute
Metaloglobus renunță la luptă și ia o decizie radicală, după 7 eșecuri la rând
Superliga
Metaloglobus renunță la luptă și ia o decizie radicală, după 7 eșecuri la rând
Surpriză pe piața auto din Germania: o marcă est-europeană a depășit în premieră Mercedes și BMW
Profit.ro
Surpriză pe piața auto din Germania: o marcă est-europeană a depășit în premieră Mercedes și BMW
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Imagini scandaloase la Jocurile Olimpice de iarnă » Ce au afișat susținătorii Rusiei, deși steagul țării E INTERZIS

A reprezentat România la Jocurile Olimpice, iar acum este comentatoare la Milano-Cortina » Câștigă bani și din platformele pentru adulți


Comentarii (5)
liviuemil
liviuemil  •  24 Aprilie 2011, 20:47

Istetule care ai scris articolul: Arabia nu exista( nota 1 la geografie), Tarile arabe da:(Emiratele, Arabia Saudita, Yemen, Oman,Qatar,Bahrain). Stai jos !!!!!!!

valah
valah  •  24 Aprilie 2011, 14:22

asta si-a scris singur articolul laudativ si l-a trimis prin posta,doar l-o baga si pe el cineva in seama. ce bine sa ai amici printre ziaristi !

simotimisoara
simotimisoara  •  24 Aprilie 2011, 13:34

rapid? Pai al catalea an consecutiv rapid joaca cel mai frumos fotbal, al catalea an ca e potentiala campioana si cand mai sunt 10 etape se duce totul pe apa sambetei??? Ba se saboteaza singuri , ba are copos ambitie sa nu plateasca salariile ... Si mai vad altul care vrea antrenor la rapid. Motroaceeee!!! Mai bine actor in film sodo-maso de cat la psihiatrie - rapid.

Vezi toate comentariile (5)
Comentează