INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  ITALIA

FOTO Alexe a debutat pentru Sassuolo » Di Francesco l-a folosit pe postul său favorit

Alexe (primul din dreapta, sus), alături de noii săi colegi. sursă foto: sassuolocalcio.it

Articol de GSP - Publicat duminica, 14 iulie 2013 00:00 / Actualizat duminica, 14 iulie 2013 10:52

Marius Alexe a jucat pentru prima dată în tricoul celor de la Sassuolo. Atacantul venit de la Dinamo a evoluat prima repriză a amicalului contra unei echipe de amatori, Rappresentativa Valtellina, scor 8-0.

Alexe n-a reuşit să înscrie la debut. Antrenorul Eusebio Di Francesco l-a folosit pe postul său favorit, cel de atacant stînga, într-un sistem 4-3-3.

Sassuolo în prima repriză: Pomini - Gazzola, Rossini, Terranova, Laverone - Kurtic, Magnanelli, Laribi - Berardi, Zaza, Alexe

Sassuolo în repriza a doua: Perilli - Marzorati, Bianco (80' Caselli), Acerbi, Longhi - Abass (70' Gliozzi), Antei, Missiroli - Falcinelli, Pavoletti, Masucci