INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  STUTTGART

FOTO Maxim, gol pentru Stuttgart în ultimul amical din perioada de pregătire

Articol de GSP - Publicat miercuri, 25 ianuarie 2017 16:55

Alex Maxim a marcat astăzi pentru Stuttgart, în amicalul disputat de şvabi contra formaţiei FC Lucerna, încheiat cu scorul de 3-0 pentru nemţi.

Mijlocaşul român a fost trimis în teren în partea a doua a meciului şi a înscris cel de-al doilea gol al lui Stuttgart, dintr-o lovitură liberă executată de la aproximativ 20 de metri.

Celelalte reuşite ale echipei antrenate de Hannes Wolf le-au aparţinut lui Terrode, în minutul 27 şi lui Sonora, în minutul 73.

A fost ultimul amical al echipei la care evoluează Alex Maxim. Liga a doua germană se va relua în acest sfârşit de săptămână, când Stuttgart va juca în deplasare cu St. Pauli. Şvabii ocupă poziţia a doua în clasamentul din Zweite Bundesliga, cu 32 de puncte, la două în spatele liderului Braunschweig.

Echipele aliniate de Stuttgart:

Prima repriză: Langerak – Insua, Baumgartl, Grgici, Terodde, Asano, Mané, Werner, Großkreutz, Gentner, Pavard

A doua repriză: Uphoff –Zimmer, Hosogai, Grgici, Maxim, Klein, Werner, Zimmermann, Özcan, Ginczek, Kaminski