INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  SERIE A

FOTO și VIDEO Ploaie de goluri în poarta lui Tătărușanu » Fiorentina a fost demolată de Roma pe Stadio Olimpico

Articol de GSP - Publicat marti, 07 februarie 2017 21:02

Cu Tătărușanu titular, Fiorentina a pierdut partida jucată cu AS Roma pe Stadio Olimpico, scor 0-4. Pe banca formației viola s-a aflat și Ianis Hagi, în timp ce Bogdan Lobonț a fost rezervă la Roma.

VIDEO » AS Roma - Fiorentina 4-0
Au marcat: Dzeko '40, '83 Fazio '58, Nainggolan '75
Click AICI pentru liveTEXT!

Dzeko a deschis scorul cu aproximativ cinci minute înainte de pauză, din pasa lui De Rossi și tot căpitanul Romei a pasat decisiv și la cel de-a doua reușită a elevilor lui Spaletti, semnată de Fazio.

Nainggolan a înscris cu un sfert de oră înainte de final, iar Dzeko a bifat "dubla" și a închis tabela la 4-0 pentru Roma, în minutul 83.

Roma este pe locul secund în Serie A, la patru puncte de Juventus, în timp ce Fiorentina se află abia pe poziția a opta, la egalitate cu AC Milan și la cinci puncte de locurile de Europa League.

Echipele de start:

AS Roma: Szczeny - Manolas, Fazio, Rudiger - Peres, Strootman, De Rossi, Emerson - Nainggolan, El Shaarawy - Dzeko
Rezerve: Lobonț, Alisson - Grenier, Jesus, Paredes, Perotti, Rui, Salah, Gerson, Totti
Antrenor: L. Spalletti

Fiorentina: Tătărușanu - Sanchez, Rodriguez, Astori - Chiesa, Vecino, Badelj, Olivera - Bernardeschi, Valero - Babacar
Rezerve: Sportiello - Cristoforo, De Maio, I. Hagi, Ilicici, Maistro, Milici, Mlakar, Salcedo, Tello, Toledo, Tomovici
Antrenor: P.Sousa