INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  NAȚIONALĂ

Gabi Tamaș, aproape de o revenire-șoc în România: "Și mâine îl iau, îi dau și banderola!"

Articol de GSP - Publicat miercuri, 03 octombrie 2018 13:17

Florin Manea, managerul sportiv al Rapidului și impresarul lui Gabriel Tamaș, spune că l-ar transfera oricând pe fundașul de 34 de ani în Grant. Fotbalistul e în prezent sub contract cu Hapoel Haifa.

"Tamaș e fotbalist! Și mâine îl iau la Rapid, e foarte bun! Îi dau și banderola! Ce dacă a jucat la Dinamo?! Îl îmbârlig eu. Nu s-a dus și la Steaua? Hai, mă, terminați cu astea!", a spus Manea la Prosport Live.

Impresarul a lăudat profesionalismul lui Tamaș, dar a recunoscut și că viața extrasportivă a fotbalistului i-a afectat cariera.

"Gabi Tamaș a acceptat să meargă la Doncaster pe un salariu mic, m-a ascultat și apoi a ajuns la Watford. Mâine, dacă îi zic: «hai să mergem să dai probe», merge. Știe ce poate, e foarte încrezător în forțele lui. Eu cu fotbalistul Tamaș nu am avut niciodată probleme, a avut el altele".

Impresarul a comentat și viața agitată din afara terenului a lui Tamaș: "Nu pot să vă spun care e cel mai inedit loc de unde m-a sunat să mă duc să-l iau. Pot să vă povestesc cum a ratat un super transfer în Italia. Aveam totul aranjat cu o echipă de top din Serie A, urma să semneze și i-am zis: «Te rog eu frumos să nu faci nimic». Știți ce mi-a zis? «Ce să fac? Nu fac nimic, plec cu lotul în San Marino».

Apoi știți ce s-a întâmplat (n.r. detalii aici). M-au sunat a doua zi ăia de la club și mi-au zis că nu-l mai pot transfera. Era un club important, cu bani mulți. Când i-am spus că nu-l mai transferă a zis: «Ce-am făcut, bă, n-am făcut nimic, am ieșit și eu cu Mutu».

Peste o vreme m-am întâlnit cu Adi și i-am zis: bă, să-mi dai banii, că mi i-ai scos din buzunar! Știți ce mi-a răspuns? «Dar nu l-am luat cu forța!»".

Vezi și: Un oficial rapidist îl face praf pe Gnohere: "E chior în țara orbilor! Noi l-am făcut mare fotbalist"

Citește și:
„Dădeai «bună ziua» și la clanțe, acum ești altul”. Mihai Stoica acuză modificările de comportament din vestiarul lui FCSB
Superliga
„Dădeai «bună ziua» și la clanțe, acum ești altul”. Mihai Stoica acuză modificările de comportament din vestiarul lui FCSB
Clasament în Liga Campionilor: 18 meciuri de la aceeași oră » Aflăm toate echipele calificate în optimi și în play-off
Liga Campionilor
Clasament în Liga Campionilor: 18 meciuri de la aceeași oră » Aflăm toate echipele calificate în optimi și în play-off
Kyros Vassaras a luat decizia, după controversele din UTA - Rapid: l-a reținut de la delegări!
Superliga
Kyros Vassaras a luat decizia, după controversele din UTA - Rapid: l-a reținut de la delegări!
Americanii au reacționat după lansarea noului Duster: „Arată ca o Dacia pentru oamenii bogați”
Noutati auto
Americanii au reacționat după lansarea noului Duster: „Arată ca o Dacia pentru oamenii bogați”
EXCLUSIV FOTO Sora mai mare a lui George Becali, Domnica Geambazi, intră pe piața imobiliară
Profit.ro
EXCLUSIV FOTO Sora mai mare a lui George Becali, Domnica Geambazi, intră pe piața imobiliară
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

„Miza programului n-a fost ascensiunea, ci moartea” » De ce escaladarea live a unui zgârie-nori de către Alex Honnold a fost greșită: „Clădirea nu e munte, e o vânătoare de clickuri vopsită drept căutare interioară”

„Părul fetei arde vâlvătăi... Zbor final! Stop!” » GSP publică o serie specială, la 50 de ani de la perfecțiunea olimpică a gimnasticii: „Nadia, 10 la Montreal”


Comentarii (2)
sabaton
sabaton  •  03 Octombrie 2018, 15:29

Nu are cine sa-l bata pe Pancu ??

chris_bu67
chris_bu67  •  03 Octombrie 2018, 15:09

Da,pt. liga a3a e bun,joacă bine și după o noapte de priveghere :))

Vezi toate comentariile (2)
Comentează