INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  GAZIANTEP - BAȘAKȘEHIR

GAZIANTEP - BAȘAKȘEHIR 1-2 // Oficial, Marius Șumudică e unic în Turcia! Gest de neînțeles făcut azi după 75 de secunde din meci

Articol de GSP - Publicat duminica, 06 octombrie 2019 19:46

Marius Șumudică, 48 de ani, antrenorul lui Gazisehir Gaziantep, bate recorduri negative în Turcia, unde azi a reușit să încaseze cartonaș galben după doar 75 de secunde din partida pierdută acasă cu Bașakșehir, 1-2.

Ceea ce iese în evidență este însă o statistică publicată rapid de ziarele din Turcia. Acestea scriu că e cel mai rapid cartonaș galben încasat vreodată de un antrenor în campionatul autohton!

Gestul în sine e unul greu de înțeles. Cunoscut pentru reacțiile sale neobișnuite, Șumudică a fost avertizat de arbitru după ce l-a împiedicat pe un adversar să execute un aut în minutul 2!

A fost o primă repriză încărcată de evenimente. Formația lui Șumudică a rămas în inferioritate numerică după eliminarea lui Vural din minutul 18. Oaspeții deschiseseră scorul în minutul 13, prin Crivelli, Gaziantep restabilind egalitatea în minutul 24, prin Twumasi.

Urmărește aici desfășurarea partidei Gaziantep - Bașakșehir

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!