INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  GAZIANTEP - SIVASSPOR 5-1

GAZIANTEP - SIVASSPOR 5-1 // VIDEO Marius Șumudică, atacat frontal după ce a umilit liderul: „E rușinos ce a făcut!”

Articol de GSP - Publicat duminica, 02 februarie 2020 21:21

Gaziantep, formația lui Marius Șumudică, a învins-o azi pe Sivasspor, scor 5-1, într-un meci în care românul Alexandru Maxim a reușit o „dublă” la debut.

Tensiunile au escaladat însă la finalul partidei, când Riza Calimbay, antrenorul lui Sivasspor, s-a plâns de unele gesturi făcute de Șumudică pe durata meciului. De altfel, cei doi s-au contrat și în timpul celor 90 de minute.

„Şumudică îi provoacă pe toţi, atacă jucătorii, vine spre ei. E ruşinos ce a făcut. În afara terenului, deciziile arbitrului nu au fost corecte.

Ar fi trebuit să prevină astfel de lucruri. Ce ar fi fost dacă jucătorii mei l-ar fi atacat? În privinţa lui Şumudică, îl condamn pe arbitru. Nu lăsaţi astfel de lucruri să se întâmple”, a declarat Riza Calimbay, potrivit fanatik.com.tr

• Sursă foto: Twitter Gaziantep FK

MARIUS ȘUMUDICĂ A UMILIT LIDERUL! MAXIM A DAT DOUĂ GOLURI

Gaziantep, echipa lui Marius Șumudică, a jucat perfect cu liderul din Turcia, Sivasspor, câștigând cu 5-1. Alex Maxim a fost omul meciului.

Gaziantep a s-a distrat cu Sivasspor, echipă care avea doar două înfrângeri până acum. Aflat la primul meci în Turcia, Alex Maxim, care a jucat 80 de minute, a fost cel mai bun om de pe teren. Șumudică i-a folosit și pe Alin Toșca și Junior Morais, care au fost integraliști.

+1 FOTO

Vezi și:

GAZIANTEP - SIVASSPOR 5-1 // Marius Șumudică, în al nouălea cer după meciul excelent făcut de Maxim: „Sunt un câștigător!”

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”