INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  TURCIA

Bogdan Stancu a încercat o „scăriță” din penalty, în fața lui Pantilimon! Ce s-a întâmplat

Denizlispor, echipa lui Costel Pantilimon (33 de ani), a câștigat în deplasare cu Genclerbirligi, formația lui Bogdan Stancu (33 de ani), scor 2-1. Ambii români au fost titulari.

Articol de GSP - Publicat luni, 19 octombrie 2020 22:22 / Actualizat luni, 19 octombrie 2020 23:11

Denizlispor a deschis scorul rapid, prin Subutic. Fostul fundaș central al Borussiei Dortmund a punctat prin specialitatea casei, o lovitură de cap. Oaspeții au stabilit scorul pauzei printr-un șut de excepție, de la peste 25 de metri, al lui Hugo Rodallega.

Stancu vs Pantilimon de la 11 metri

Bogdan Stancu a avut șansa de a-și readuce echipa în joc. În minutul 64, „Motanul” a încercat să marcheze prin „scăriță” de la 11 metri, în poarta apărată de Costel Pantilimon. Mingea a lovit bara transversală, apoi a reveni la el. A trimis-o în plasă, dar reușita a fost anulată de arbitru, iar jocul reluat cu o lovitură liberă indirectă pentru gazde. Golul lui Candeias din prelungiri a fost insuficient.

Vezi VIDEO cu penalty-ul ratat de Stancu

Stancu și Pantilimon, în subsolul clasamentului

Cu această victorie, Denizlispor a urcat pe locul 16 în Turcia, cu 5 puncte. E prima victorie a sezonului. Genclerbirligi e pe loc retrogradabil, 19, cu doar 4 puncte acumulate în meciuri.

Vezi AICI clasamentul din Superliga turcă!

UPDATE Scandal uriaș! Imagine explozivă postată de turci: Marius Șumudică, atacat de rivali în tribune

Boloni le-a vorbit jucătorilor lui Panathinaikos: „Un lucru este sigur”