INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  GENCLERBIRLIGI - GAZIANTEP

Genclerbirligi - Gaziantep 1-1. VIDEO Șumudică rămâne fără victorie în deplasare în noul sezon »Maxim, gol din penalty

Alin Toșca, Junior Morais și Alexandru Maxim sunt titulari în echipa lui Marius Șumudică

Articol de GSP - Publicat sambata, 31 octombrie 2020 13:03 / Actualizat sambata, 31 octombrie 2020 14:57

Gaziantep, formația lui Marius Șumudică, Alexandru Maxim și Alin Toșca a remizat în deplasare cu Genclerbirligi, echipa la care joacă Bogdan Stancu, scor 1-1.

Alin Toșca, Junior Morais și Alexandru Maxim au fost titulari în echipa lui Marius Șumudică. La gazde, „Motanul” Bogdan Stancu a rămas rezervă tot meciul.

Meciul a început cum nu se poate mai bine pentru Gaziantep. Alexandru Maxim, executantul de serviciu al lui Șumudică, a transformat un penalty în minutul 17. Cu Toșca și Junior Morais pe teren, Gaziantep a încercat să mai înscrie, dar a fost taxată în minutul 56, la golul lui Candeias.

S-a terminat 1-1, iar Gaziantep rămâne fără victorie pe teren străin în noul sezon. Echipa lui Șumi e pe locul 7 după șapte etape, cu 8 puncte acumulate

Genclerbirligi - Gaziantep 1-1

Genclerbirligi - Gaziantep, echipe de start:

Genclerbirligi: Nordfeldt - Johansson, Toure, Angelo, Polomat - Furman, Piris - Yildirim, Yilmaz, Candeias - Karakas
Antrenor: Mert Nobre
*Bogdan Stancu e rezervă la Genclerbirligi

Gaziantep: Guvenc - Djilobodji, Kana-Biyik, Toșca - Ceylan, Sousa, A. Maxim, Junior Morais - Mirallas - Dicko, Demir
Antrenor: Marius Șumudică

VIDEO Marius Șumudică, anunț categoric: ”E greu! În câțiva ani vreau să mă las de antrenorat!”

Ce iureș ar fi! Marius Șumudică e dorit la o echipă cu pretenții din Turcia!

EXCLUSIV Răzvan Lucescu bătut în vestiar: „Eram spion, dar m-au prins doi și mi-au dat la pumni... ”