INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  GENK

Genk - Waregem 0-2 » VIDEO Cu Ianis titular, Genk a suferit o nouă înfrângere rușinoasă » Cum a jucat Hagi jr.

Articol de GSP - Publicat sambata, 10 august 2019 17:17

Genk, echipa la care Ianis Hagi a fost titular, a pierdut meciul de pe teren propriu cu Waregem, scor 0-2, din etapa a 3-a din Belgia.

Ianis Hagi a jucat 68 de minute și a fost periculos la două lovituri libere pe care le-a executat, dar de fiecare dată portarul advers a reușit să respingă.

Waregem a deschis scorul încă din minutul 6 prin Bjordal, iar cu 12 minute înainte de final Berahino a închis tabela.

Vladimir Screciu, celălalt român de la Genk, e accidentat și n-a fost inclus în lot. Genk rămâne cu doar 3 puncte după 3 etape și ocupă abia locul 9 în clasament.

Genk - Waregem 0-2
Au marcat: Bjordal '6, Berahino '78