INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  GENOA - ATALANTA 1-2

GENOA - ATALANTA 1-2 // VIDEO Ionuț Radu a primit un gol spectaculos în ultimul minut! Portarul a avut totuși 3 intervenții decisive

Articol de GSP - Publicat duminica, 15 septembrie 2019 16:35

Genoa, echipa lui Ionuț Radu, a pierdut dramatic pe teren propriu, 1-2 cu Atalanta.

Portarul român de 22 e ani a fost titular la Genoa și a avut două interveniții salvatoare, una în prima repriză și una în partea secundă.

După 0-0 la pauză, Atalanta a deschis scorul în minutul 64, prin Muriel, din penalty. Genoa a forțat și a egalat și ea din penalty, prin Criscito, în minutul 90+1.

Totuși, Atalanta a obținut victoria în minutul 90+5. Duvan Zapata a marcat golul victoriei, printr-un șut superb, de la 20 de metri, la care Radu nu a putut interveni.

Vezi AICI VIDEO cu rezumatul meciului!

După 3 etape, Genoa are 4 puncte și este pe 9. Atalanta este pe 7, cu 6 puncte.

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!