INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  VERDICT

Titularul lui Edi Iordănescu, făcut praf de jurnaliști după ultimul joc: „Atât a reușit!”

George Pușcaș (primul de la stânga la dreapta)

Articol de - Publicat marti, 02 aprilie 2024 12:18 / Actualizat marti, 02 aprilie 2024 16:23

George Pușcaș (27 de ani) a dezamăgit din nou. Vârful lui Bari a fost schimbat la pauză de antrenorul Giuseppe Iachini (59 de ani) în partida terminată la egalitate pe terenul celor de la Modena, scor 1-1, în etapa #31 din Serie B.

Jurnaliștii italieni au analizat prestația titularului de la naționala României și au dat verdictul: Pușcaș a fost considerat cel mai slab jucător de pe teren și a primit cea mai mică notă pentru evoluția din meciul cu Modena.

Lui Gigi Becali nu-i pasă de Comisii! Ce a făcut, la 24 de ore după ce a primit o suspendare de 6 luni
FCSB

George Pușcaș, nota 5 din partea jurnaliștilor italieni

Evoluția vârfului de 27 de ani a fost analizată de jurnaliștii de la TuttoBari, care nu au ezitat să-l critice pentru evoluția din meciul cu Modena. Pușcaș a primit nota 5, cea mai mică din echipa pregătită de Iachini.

Mai mult decât atât, jurnaliștii au precizat faptul că atacantul român s-a remarcat în primul act doar printr-o lovitură de cap, iar schimbarea a venit în mod logic la pauză: „O singură lovitură de cap a reușit Pușcaș în acest meci. Nu a rezistat decât 45 de minute. Înlocuitorul său a intrat cu o atitudine mai bună”, au notat italienii.

În urma acestui rezultat, Bari este pe locul 14 în Serie B, cu 35 de puncte după 31 de etape, cu unul mai mult decât Spezia, ocupanta primului loc ce trimite la barajul de menținere. Pentru Pușcaș & Bari urmează duelul de pe teren propriu cu Cremonese, care va avea loc pe 5 aprilie.

George Pușcaș, statistici îngrijorătoare la Bari

George Pușcaș a reușit două goluri în 11 meciuri din acest sezon din Serie B. Statisticile ce ar trebui să-l îngrijoreze pe Edi Iordănescu îl plasează pe locul al 135 -lea în liga cadetă. „Tricolorul”, împrumutat de la Genoa, are șase partide în care n-a putut cadra nicio execuție și doar două ca integralist!

Pușcaș a fost integralist în partida amicală disputată de naționala României în fața Irlandei de Nord, terminată la egalitate, scor 1-1, pe 22 martie. 4 zile mai târziu, selecționerul Edi Iordănescu (46 de ani) nu a mai apelat la serviciile sale.

Transferul lui Angel Di Maria, blocat de amenințările terifiante ale traficanților: „Noi trimitem gloanțe și aruncăm cu cadavre!” » Armata nu mai face față
ARGENTINA
Inter Milano a învins Empoli, scor 2-0. Răzvan Marin a fost integralist
INTER MILANO

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”