INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  ANGLIA

George Pușcaș, un nou meci de uitat pentru Reading! Englezii i-au dat cea mai mică notă: „S-a chinuit să țină de minge”

George Pușcaș (stânga) a jucat 66 de minute în Reading - Rotherham 3-0 // foto: reading.co.uk

Articol de GSP - Publicat sambata, 24 octombrie 2020 21:16 / Actualizat sambata, 24 octombrie 2020 21:19

George Pușcaș (24 de ani) a fost titular în partida câștigată de Reading cu Rotherham (3-0), însă prestația sa a fost slabă.

Atacantul român a fost aruncat în luptă încă din primul minut, însă impactul său a fost aproape inexistent. În cele 66 de minute petrecute pe teren, a atins mingea doar de 21 de ori și nu a șutat nici măcar o dată spre poarta adversă.

Pușcaș și Ejaria au fost primii fotbaliști înlocuiți din tabăra lui Reading, ambii în minutul 66, la scorul de 1-0. După ieșirea acestora, Reading a mai punctat de două ori. Golurile au fost marcat de Joao și Meite, cel din urmă reușind o „dublă”.

Pușcaș, cel mai slab de la Reading

Prestația lui Pușcaș a fost criticată de jurnaliștii englezi, care i-au acordat cea mai mică notă dintre fotbaliștii lui Reading.

Românul a primit 4, iar justificarea celor de la getreading.co.uk a fost că „a avut un impact limitat. S-a chinuit să țină de minge și nu a fost în stare să creeze vreo deschidere în fața porții”.

8este cea mai mare notă acordată în tabăra lui Reading, primită de Meite, Morrison și Moore

Reading este prima în Championship după 7 etape, cu 19 puncte, la 5 distanță de locul 2, ocupat de Bristol City.

Citește mai multe știri despre stranieri:

Marius Șumudică sparge ghinionul din noul sezon și se dezlănțuie la interviu: „Cine vrea să mă alunge din Turcia are o singură variantă”

Încă o victorie pentru Dinamo Kiev în Ucraina » Echipa lui Mircea Lucescu rămâne lider în campionat