INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  CUPA ANGLIEI

VIDEO George Pușcaș, gol după 277 de zile » Reading, eliminată din Cupa Angliei de o formație din al 6-lea eșalon

George Pușcaș (25 de ani) a deschis scorul în minutul 45 al partidei pe care Reading o joacă la Kidderminster, formație din al șaselea eșalon, în turul 3 al Cupei Angliei.

Articol de GSP - Publicat sambata, 08 ianuarie 2022 19:11 / Actualizat duminica, 09 ianuarie 2022 12:23

George Pușcaș (25 de ani) a deschis scorul în minutul 45 al partidei pe care Reading a pierdut-o la Kidderminster, formație din al 6-lea eșalon, scor 1-2, în turul 3 al Cupei Angliei.

George Pușcaș a pus astăzi capăt unei serii de 277 de zile fără gol marcat. În minutul 45 al partidei cu Kidderminster, atacantul român s-a demarcat între fundașii centrali adverși și a fost găsit excelent de o deviere a lui Tom Dele-Bashiru.

Ce fac stranierii » Radu Drăgușin, integralist în Napoli - Sampdoria! Chiricheș, victorie istorică în Serie A
LIVEBLOG

Pușcaș a lăsat mingea să cadă, apoi a tras puternic, din 10 metri. Gazdele au protestat vehement, considerând că vârful lui Reading se afla în ofsaid. În această fază a competiției, sistemul VAR nu este utilizat.

Golul lui Pușcaș nu a fost suficient. Kidderminster a marcat de două ori după pauză și a oferit una dintre marile surprize ale sezonului în Cupa Angliei.

VIDEO Fanii lui Reading, sărbătorind reușita lui George Pușcaș

George Pușcaș a bifat astăzi meciul cu numărul 23 din actuala stagiune. Internaționalul român reușise o singură pasă de gol, în victoria cu Peterborough, scor 3-1, din luna septembrie.

Fanii așteaptă ca Pușcaș să iasă la rampă și în Championship. Reading a fost depunctată cu 6 puncte și este într-o situație complicată, prima deasupra liniei retrogradării, cu 22 de puncte, 3 peste zona periculoasă.

EXCLUSIV Nicolae Stanciu, despre metodele de la Slavia: „După 10 zile de antrenament, dormi o săptămână!”

VIDEO Marius Șumudică, iureș la Trabzon: „People, STOP! Please, STOP!”