INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  TURCIA

Gol la debut pentru Cernat la Rizespor » Trei minute i-au trebuit fostului internaţional pentru a marca

Articol de GSP - Publicat duminica, 20 ianuarie 2013 00:00 / Actualizat duminica, 20 ianuarie 2013 15:02

Plecat de la Karabukspor, Florin Cernat s-a adaptat rapid la noua sa echipă, Rizespor, formaţie din al doilea eşalon.

Fotbalistul român a înscris primul gol pentru echipa sa în deplasarea de la Gaziantep BB, la doar 3 minute de la startul partidei. Acest meci a însemnat debutul lui Cernat la echipa turcă. Rizespor s-a impus categoric, scor 4-1, deşi la pauză scorul era 1-1.

Echipa lui Cernat se află pe locul 4, cu 30 de puncte, la egalitate cu Erciyesspor, care e pe 3, fiind la un punct de Trabzon, ocupanta locului 2, primul care asigură promovarea. Manisaspor este lider, cu 34 de puncte. Locurile 3,4,5 şi 6 asigură prezenţa în playoff.